Tema: Makedonija
Pogledaj jedan post
Old 27.11.2007., 12:05   #3
Quote:
monikatrix kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje. Nemojte se smijati, ako je glupo. Je li danasnja Makedonija i jesu li danasnji Makedonci "nasljednici" one Makedonije u vrijeme Aleksandra Velikog? .

Proteze li sa danasnja Makedonija na tom prostoru?

Jesu danasnji Makedonci nasljedili samo ime? Jer Makedonci su Slaveni, a ne ono sto je bio Aleksandar Veliki.
Ja bih samo uktratko . Ujedinjenjem plemena koje su ziveli na dolnjem delu danashne Makedonije sozdana e drzava Makedonija a narod je dobio ime Makedonci , znaci Makedonci nisu pleme vec zajednica sa vecim stepenom opshtestvenog uredzivanja . Nakon osvajackih ratova , a po najvishe ratovi koi su predvodili Filip i Aleksandar i sa koima su osvajala druge prostore i druge narode , poim "Makedonaci" je dobio drugu karakteristiku , drugi znacaj . ..... Najmocnija istocnorimska dinastija se nazivala Makedonska a Carevi Makedonci .... Pa ako znamo da Makedonci , Trakijci , Mizijci, Dardanci , Iliri , Tesalijci , .... kao narodi nisu nestali sa zemljine lopte vec da putem simbioze i meshanja naroda nastali novi narodi , nove kulture , ....... neje laz ako se kaze da danashnji makedonci imaju neshti anticke krvi ....
Pa zato mislim da je pitanje , dali su ziteli Dubrovnika naslednici " onog " Dubrovnika i dali su ziteli Splita naslednici "onog" Splita i dali su oni uopce Splicani , mislim da trazenje identicnst ili komparacija i usporedzivanje sa 2 600 god staroj drzavi i narodu neumesna i van pameti .
Skopski is offline