Pogledaj jedan post
Old 25.11.2012., 09:01   #18
Alergija na penicilin - što koristi kao zamjensku terapiju?

Bok svima i moje isprike uanprijed ako slična tema negdje već postoji! naime, tražila sam je, ali je nisam našla, pa vas molim, ako je ima, nemojte brisati ovaj post, već me samo premjestite!

Ma, molim vas za pomoć jer sam alergična na penicilin, ne oduvijek, nego zadnjih 10-tak godina... Kao mala sam znala dobit kakav Klavocin here and there, i sve pet, no kada sam pred desetak godina trebala vaditi zub ali se nije moglo zbog upale, dali su mi antibiotik - Klavocin again, konjski, i strpali me momentalno na internu Ono, nakon par minuta je krenuo osip, pa naticanje da bi se Angelina Jolie posramila kak su mi usne izgledale, pa jezik, a tlak mi je bio skoro flat line... Sve 5, došla ja k sebi prije dolaska hitne, čak ih dočekala na vratima, al su me svejedno odah bacili na nosila, odvezli na Rebro, nafilali svačime te priljepili na infuziju...

Zub sam zvadila naknadno, bez antibiotika, i nisam ih ni pila od tada, osim kaj mi je zubarica onda dala Ceporex, od kog sam dobila blagi osip, pa smo odustali od bilo čega takvog... Za Ceporex i piše da je kod 10 % ljudi alergičnih na penicilin, alergija i na njega, ali mora bit još nešto kaj se može dat, ne?

Inače, nisam imala ni potrebe pit išta od tada jer sam izvrsna zdravlja, al sam se malo prestrašila kad sam nedavno dobila neku bronhopneumoniju, koju sam doslovno prehodala bez ičega, jer mi doktorice nije bilo, a ona koja je bila na zamjeni mi je rekla da mi nema kaj dat zbog alergije... Bilo pa prošlo, hroptala sam i kašljala tri tjedna, ali se to sve smirilo i očistilo, i sad sam skroz ok, ali sad me frka ak ću kaj trebat ubuduće....

Ono, npr. gledam neku banalnost, tipa urasli noktić na nozi, koji sam malo čeprkala, pa si mislim - kaj ak se tak neka glupost npr. upali? Mislim, kaj ak ću danas - sutra trebat bilo kaj? Imam 36 godina i srećom nisam dva put u životu ozbiljno bila kod doktora, al gledam npr. kolegicu s posla koja je tak zbog nokta dobila konjske tablete, kao ja onda kod zubara kad sam završila na hitnoj, i cvikam - kaj ak ću trebat opet neku antibiotsku terapiju? Ne mogu vjerovat da mi se niš nemre dati u zamjenu; lako za onu potučenu-pred-mjesec-dana-bronhopneumoniju, al kaj ak se poajvi nekaj kaj nemrem vlastitim snagama otpisat?

Sad mi palo na pamet da mogu pit Sumamed, al se nisam sjetila tad... Nije ni ona zamjenska doktorica... Blago meni...

Ne, siriously, lako se meni sad zezat, al vas stvarno molim za savjete, jer sam ipak malo spooked svime time, pa bar da znam predložit nekaj i pogurat u nekom smjeru, ako opet naletim na nekoga tko smatra da meni nema druge nego preživjet ili krepat, kao u divljini... Budem pitala i svoju doktoricu koja se do sad vratila, ali baš si tražim više mišljenja i preporuka, ili iskustava ljudi alergičnih poput mene na peniciline i Ceporex (Klavocin, možda ne sve...).

__________________
Štenad vukodlaka, povoljno ili u dobre ruke!
Mist_Dragonlady is offline  
Odgovori s citatom