Pogledaj jedan post
Old 09.10.2008., 23:35   #18
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Hello!

Usljed obilnih proljeva ili tvrde stolice zna mi se rascjepati rit, što vidim po krvavom tragu na wc papiru. Operem se nakon toga i to je to, nema nikakvih smetnji niti prije niti kasnije, osim što me je frka ići ponovno na wc da se to ne ponovi. Obično se sve stabilizira nakon nekoliko dana, no nikad prije nisam imao takvih problema s krvi, bez obzira kakva stolica / tiskanje bilo. Trebam li se možda kakvom masti mazati kad se tako nešto ponovi? Što raditi da se spriječe veći problemi? Hvala!
Pa, imao ja slicnih problema, mozes vidjeti (ako potrazis moje postove) da sam imao Crohna. Sto znaci proljevi i mnogi veseli problemi vezani uz to.

Ukratko, moje iskustvo sto pomaze najvise kod toga je koristenje gline, ne napravljene za oblog, dakle, cisti prah. Ona dezinficira (iako stavljanje "zemlje" ljudima moze izgledati cudno), ubrzava stvaranje kraste i zarastanje. Sto se tice gline, to se kupuje u apotekama (koje kod nas to uglaavnom nemaju), ili pak trgovina zdravom hranom (koje imaju). Trazis glinu ili za oralno, ili za eksterno upotrebljavanje.

Meni je to najbrze cijelilo ranu, bilo na anusu, ili pak negdje drugdje (na prstima, nogama i sl.)
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom