Pogledaj jedan post
Old 02.04.2003., 00:00   #955
vidiš, vidiš, merkava ima i minibacač? to nisam znal. impressive.
zašto im je onda problem ubacit i koji stinger-dva? (tipa da se lansira vertikalno, smanjilo bi domet ali jebi ga, bolje ikakva obrana nego nikakva) shaveam da bi pomoglo... pogotovo iračanima kad ih A-10 strejfa.
nego daj reci jel mk3 ona verzija koju stalno možeš vidjet na vijestima, ona sa malom, JAKO uskom kupolom? ili je to nešto drugo? ne kužim zašto svi toliko idu na 140mm kalibar, koliko sam ja upoznat nema tog oklopa na tenku koji može izdržat izravan pogodak jednog npr tungsten apfsds projektila... a povecanje mase te zahtijevi za vecim prostorom ce biti problematicni...tim vise sto je i sad sve nagurano u tenkovima. ne kuzim zakaj je problem napravit brzi automatski punjac... abramsu zbilja ne treba 4 clana posade... kaj nije lakse npr imati magazine od po 3 ili 5 granata... pa onda punjac ubacuje te magazine, jest da bi trebalo malo duze da zamjeni jedan ali bi zato onih 3-5 granata ispalio u rekordnom roku, a sve sa uštedom na prostoru unutar tenka.

inače, baš sam nešto negdje čitao da to topče na a-10 i nije toliko efikasno. kao, radili su konkretne pokuse, kolona starih tenkova...jedan A-10 ih je trebao uništit. navodno mu trebalo 6 preleta (napada) da uništi dva tenka. na kraju su nešto pričali da je problem u biti u streljivu, da je DU preslabo... možda predju na tungsten il' šta ti ja znam...
el Duderino is offline