Pogledaj jedan post
Old 01.12.2011., 22:00   #8
Sindrom kubitalnog kanala. To sam imala ja. Na lijevoj ruci, iako sam dešnjak. Razlog je najvejrojatnije taj što često za kompom naslanjam bradu na lijevu ruku koju nalaktim. A puno sam za kompom....a i tv gledam na lijevom boku opet sa podignutom glavom koju pridržava lijeva ruka. Pogedajte koliko se možete poronaći u tim simptomima, pa....uglavnom, na kraju ispada ovako: može vam proći i samo, a mogu nastati i velika oštećenja zbog koji se šaka zgrči...ali sve to ako se ne reagira na vrijeme. Ja sad imam bgo oštećen živac, a iječnici opće prakse sam otišla dva dana nakon što su mi utrnuli prsti, no, nije me htjela slati fizijatru, samo mi je rekla neka kupujem B-kompleks, dok nisam pošizila i sama si platila preged i uvalila joj nalaz.

E sad, idemo dalje....često još ljudi imaju i ovo: Sindrom karpalnog kanala. A oni koji nemaju ni to ni ovo gore, najčešće imaju ovo:
cervikobrahijalni sindrom.

Eto, sve proučite, s obzirom na simptome, pa....i nemojte misliti da morate imati baš sve te simtpome. Recimo ja imam cervikobrahijalni i vrat me nikad ne boi, a to se navodi kao osnovni simptom....

Moj savjet: probajte kroz neko kraće vrijeme promijeniti navike kod sjedenja, kretati se više i tak....sve vam piše na linkovima...ne čekajte predugo i ako ne dođe do poboljšanja - liječniku opće prakse koji bi vas trebao uputiti na neke pretrage ili fizijatru. Sve su to promjene koje su ozbiljne i progresivne ako se ne reagira na vrijeme....
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom