Pogledaj jedan post
Old 11.07.2015., 18:17   #69
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ako idemo iz tog ugla onda, po meni, ovdje nije riječ o sinhronicitetu. Ne vidim nikakvu povezanost.

Sinhornicitet bi bio (što se meni događalo) da pomisliš na osobu određenog imena a na TV se pojavi osoba istog imena, na radiju krene pjesma povezana sa tom osobom, otvoriš knjigu (ili upališ TV) i nakon par minuta naletiš na scenu koja je ista kao tvoj odnos sa tom osobom.....itd.
a što reći na ovaj sinkronicitet s TV prijamnikom: Moja dva mala nećaka i ja nestrpljivo čekamo početak neke emisije koju uvijek rado pratimo. Kako mi je tih par minuta do samog početka najčešće dosadno slušati bilo što drugo, po običaju šaltam....1,2,7... kad mi se tako, jedan put, učinilo da emisija kasni, zamahnem ispruženom rukom prema TV-u i povičem: "Daaj počniii već jednom!" - i istovremeno stisnem drugi kanal na kojem, doslovno istovremeno M.Škoro ispružene ruke prema meni (kameri) povikne isto to:"DAJ POČNIII VEĆ JEDNOM!" Nećaci su ostali fascinirani i pogledavali me u čudu, a ja sam se, naravno, pravila važna i pretvarala se da je to sitnica za mene. Oni su danas već tinejdžeri i još uvijek pamte taj nevjerojatni spektakl, baš kao i ja i zacijelo ga nikada neću zaboraviti premda nije jedini, ali je svakako jedan od najupečatljivijih sinkroniciteta koje sam doživjela. Pa, nek sad neki psiholozi kažu da je to puki slučaj. Kako da ne! Po zakonu vjerojatnosti, izgled da se to dogodi na takav način, istodobno, sa istim pokretom ruke, istim šaljivim naglaskom, istim povišenim tonom, i istom gestom ispružene ruke...iznosi nula ili opasno blizu nule. Uostalom, neka to izraćuna kakav matematičar i sam to potvrdi. Život je daleko više od onoga što uopće možemo zamišljati i zato prihvaćam sinkronicitet kao čudo koje ne smatram nemogućim, nego se čudim ako ih u nčijem životu nedostaje (mislim na čuda). Ta, život je najveće čudo, pa zašto se čudimo što ima sposobnost činiti čuda (iz perspektive uma, dakako).
Ada Ada is offline  
Odgovori s citatom