Pogledaj jedan post
Old 31.07.2017., 22:09   #71
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Ne pričam ja o prešućenim bolestima.

Većina ljudi (a posebno muškaraca jer kod njih simptomi ponekad izostanu ili budu jako blagi) nema pojma da ima spolno prenosive bolesti.

I nema to veze s povjerenjem. Ne može ti netko lagati o problemu o kojem nema pojma da postoji.

Da ne postoje sistemstki, tko bi išao na sve te preglede? A koliko ima situacijama gdje su na sistematskim otkrivene prilično gadne bolesti, ali u dovoljno ranom stadiju kad još postoji mogućnost izlječenja?

Ja sam na prošlom poslu morala svake dvije godine ići na pregled vida. I ne sjećam se da je itko baš pravio probleme jer je njegova rožnica njegova privatna stvar.

Kao što je ljudima valjda u interesu znati kolika im je dioptrija, valjda im je isto tako u interesu znati imaju li spolno prenosivu bolest. Ne radi toga da ih država tužaka partneru nego da saniraju problem.

Isto vrijedi i za psihičke bolesti. Ja partnera ne bih ostavila u slučaju da se ispostavi da ima neku psihičku bolest ili poremećaj, ali bih voljela znati i kako mu pomoći i voljela bih da se liječi.
Ok, prosirila si pricu.

Osobno ne bi stupao u seksualne odnose a da sumnjam da ja imam nesto.
Poprilicno sam oprezan oko toga. Seksao sam se samo sa tri cure bez zastite.

Sumnjam da bi bila puna razumijevanja da ti netko presuti borderlajn ili narcisizam.
Flat is offline  
Odgovori s citatom