Pogledaj jedan post
Old 12.08.2017., 17:49   #5513
Quote:
Coco Vanilla kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo sa Sv. Duha...
Ginekologica prekrasna žena, porod je prošao super, ekipa u rađaoni odlična, sve pohvale!
Ali zato odjel babinjača ima neku svoju priču.... Znam da je to bolnica "prijatelj djece" i upoznata sam sa svom tom filozofijom, ali ono što mi je ostalo u izrazito lošem sjećanju jesu neke sestre gore. Naime, potencira se dojenje i samo dojenje, istovremeno moja je beba uredno došla sa svakog kupanja nafilana AD mlijekom (curilo joj je iz usana)! Nisam tražila dohranu, trudila sam se dojiti ali nije mi išlo. Pokazao mi nije nitko ništa, a kad sam tražila pomoć došla je jedna sestra, zgrabila mi bebu i nabila je na sisu i rekla: evo, dojite!! Ja sam se masirala, stavljala malu na sisu kad god sam mogla, ali mi mlijeko onaj prvi dan nikako nije nadolazilo, požalila sam se sestri pa su "dobronamjerne" sestre došle i prstima mi isprestiskale bradavice da mi krene mlijeko! nakon toga sam dobila rane po bradavicama i počinje moja agonija s dojenjem. Nitko mi nije pokazao kako dojiti, kako se izdojiti, kako masirati dojku, ništa! Al su nas maltretirali s onim tablicama da pišemo kad smo dojile i koliko. Kad god sam se požalila da mi se čini da je beba gladna, da slabo sisa meni su sestre primile sisu i gnječile je. Imala sam ranjene bradavice i sise pune masnica. Krajem drugog dana zaključile su da je previše pala na težini i stavili su je na dohranu. "Službeno", iako je neskužbeno bila filana AD mlijekom i to na špricu, tako da je još manje htjela sisati.
Pored tog divnog "potenciranja" dojenja, u ta tri dana nama (u mojoj sobi) nitko nije izmjerio temperaturu, poslije poroda nijedna sestra nije došla provjerit da slučajno ne krvarim niti je ginekološka vizita provjerila kakvo je stanje "dolje" budući da sam bila šivana! Navodim ovo jer mi je frendica gore rađala prije 6-7 godina i rekla je da su njih ginekolozi u jutarnjoj viziti zamolili da lijepo dignu spavaćice i provjerili, ako su šivane, da ne bi došlo do infekcije, svaki dan im je mjerena temperatura, a sestra joj je prvu noć dolazila i dizala plahtu da vidi koliko krvari. Isto rodilište, nekoliko godina prije!!
Što se tiče smještaja, zna se kakvo je stanje u zdravstvu, a i ne očekujem neki penthouse, ipak je to bolnica.
Ovo je moje iskustvo, istovremeno tvrdim da su neke sestre bile divne i hvala im na tome, ne smatram da je rodilište koma i opet bih gore rodila. Mene osobno smeta to forsiranje "prijatelja djece", a istovremeno mislim da je sve skupa "neprijatelj majki". Ako žele biti prijatelji djece trebali bi svakoj prvorotkinji ljudski pokazati kako se doji, a ne da se sestre živčano derače da je beba gladna jer se ja dovoljno ne trudim, trebali bi ne potajnohranit bebe ad mlijekom i to na špricu te očekivat da će takva beba navuć majčino mlijeko.
Kažem da bih ponovno gore rodila jer sad puno više znam i ne bih nikad više dopustila nijednoj sestri da me isfrustira da sam loša mama jer ne dojim čim sam izašla iz rađaone.
Moje iskustvo je identicno. Samo moja mrva je na kraju zavrsila u bolnici jer je na svetom duhu gladovala zbog mog nemanja mlijeka. Odvratne sestre koje jedino sto znaju je divljacki nategnut sisu. One o dojenju nemaju blage veze.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom