Pogledaj jedan post
Old 28.09.2012., 13:19   #33
Quote:
Victoria 08 kaže: Pogledaj post
Moja nečakinja je sad krenula u prvi razred,već dugo zna čitati i pisati,sestra mi je rekla da svi u razredu već znaju čitati i pisati.
Prije upisa u školu kad je išla na testiranje,na testiranju su osim čitanja i pisanja imali i zbrajanje,oduzimanje,množenje i djeljenje.
Jedna curica s kojom sad ide u razred nije znala neki zadatak iz djeljenja,i ta koja ih je testirala napomenula je mami da neka porade na tome preko ljeta,jer će mala imati problema zbog toga
Ja koliko se sjećam učili smo množenje i djeljenje u drugom razredu

Inače koliko znam djeca koja nejdu u vrtić,godinu dana prije polaska u školu idu u malu školu i tamo uče pisat i čitat.
osvrnut ću se samo na boldano. prije upisa u školu se ne testira nikakvo čitanje i pisanje, zbrajanje i oduzimanje. to su gluposti i to znam iz prve ruke jer mi se frendica dr. školske medicine. "testira" se psihofizička spremnost za pohađanje nastave, crtanje, uviđanje detalja, snalaženje u prostoru i prepričavanje priča prema slikama.
nadalje, u vrtiću u predškolskoj grupi se ne uči nikakvo pisanje i čitanje, to se uči u prvom razredu osnovne škole.
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom