Tema: Samojed
Pogledaj jedan post
Old 08.12.2011., 09:43   #1016
ne kužim se u samojede, nemam pojma što je medvjeđi tip, ali znam par njih koji su veličinom i izgledom glave špicevi i koštali su oko tisuću kuna.

razlog postoji zašto neko štene nema rodovnicu. nije samo 120kn u pitanju, trebalo bi uložiti u kuju bar tisuću kuna za jednom prodavati štence po pet. svatko normalan vidi što je isplatljivije.

trebaš proučiti standard, posebno bolesti i onda se baciti na istraživanje jesu li pretci i braća "tvog" štenca imali neku od njih. pokušaj doći do predaka tri četiri koraka unazad i vidjeti da si slučajno nisu rod i jesu li bolovali od pasminskih bolesti. prije svega odi do "uzgajivača" i prouči prostor u kojem su se štenili i gdje odrastaju, traži broj telefona i adresu "parnjaka". pitaj čime čiste prostor, čime hrane štenad i majku i nek ti pokažu pakiranja hrane. u dobi od 1,5 mj štene mora imati zdravstvenu knjižicu u kojoj stoji kada je čišćeno od glista i jednom cijepljeno protiv zaraznih. ako to nema, ne nasjedaj na "mislio sam sutra" jer nije, a ti ne želiš boriti se tjedan dana sa krvavim proljevom i izgubiti psića.

malo komplicirano, znam.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom