Pogledaj jedan post
Old 11.01.2009., 14:30   #1306
Quote:
Sneaky kaže: Pogledaj post
Postovanje, imao sam prije nekoliko dana operaciju vida. Jedno mi je oko operirano lasik a jedno prk metodom. Sa oka operiranog lasik metodom doktor je dan kasnije uklonio zastitnu lecu dok je ona na drugom oku ostala. zanima me dali umjetne suze (systane) koristim na oba oka ili samo na ovom na kojem nemam lecu?
Systane se koristi na oku bez kontaktne leće. Za oko s kontaktnom lećom se može koristiti Refresh Contacts ili slične kapi za tu svrhu. Kad se skine zaštitna kontaktna leća, Systane može i na to oko.

Ponavljam, za PRK se preporuča 1000 mg vitamina C dnevno i vani obavezno nošenje sunčanih naočala s jakim UV filtrom, oboje u svrhu smanjenja rizika od zamućenja rožnice.

Za smanjenje suhoće očiju, preporuča se uzimanje Omega 3 kapsula, u svrhu poboljšanja masne komponente suznog filma koja sprečava njegovo isparavanje.

Sretno!

P.S. Nadam se da je korišten moderan wavefront laser, jer kako se čini po nekim prijašnjim postovima, određene klinike u Hrvatskoj love u mutnom koristeći zastarjelu tehnologiju kako bi povećali svoj profit izbjegavajući ulaganja u nove tehnologije i edukaciju.
Tommy_13 is offline  
Odgovori s citatom