Pogledaj jedan post
Old 28.03.2013., 20:19   #7791
Pozdrav svima...

Baš iščitavam ovu temu iz znatiželje jer mi je prijateljica nedugo ('neuspješno') operirala nos pa me baš iznenadilo koliko je i ovdje loših iskustava.

Ja sam nos operirala davne 2000.godine i sve je prošlo u najboljem redu. Radila sam kod dr.Glumičića, prvo zato što sam smatrala, i dan-danas smatram, da je vrhunski stručnjak, a drugo zato što tada i nije bilo toliko izbora. Zato mislim da nije razvikan i da to nisu reklame već da se jednostavno prije 10-15 godina nije znalo za ostala imena. Meni su razvikani ovi današnji kirurzi koji, takoreć, skaču iz paštete, ali i to je razumljivo jer je konkurencija puno jača nego prije.

Moje iskustvo je jako pozitivno, počevši od vrlo ugodnog prvog susreta i konzultacijskog razgovora, te same operacije i krajnjeg rezultata. Imala sam devijaciju septuma, ali nisam se zbog toga odlučila na operaciju jer nisam imala značajnijih smetnji pri disanju, već zbog toga što me estetski smetala kvrga na nosu; imala sam tipični 'grčki'/orlovski nos i dosta debelu kožu.

Nisam imala nerealne zahtjeve niti očekivanja; željela sam samo ravni nos i to sam i dobila. Nikakav prćasti, viseći niti išta slično. Tampone sam vadila nakon 5 dana i odmah potom najnormalnije disala na nos. Fiksator sam skinula čini mi se nakon 10 ili 14 dana, a nedugo potom i flastere. Čini mi se da to danas ide puno brže i nisam sigurna je li to dobro. Poslije operacije nisam išla u nikakve toplice, nego sam hodala na limfne drenaže koje su pomogle da otekline brže splasnu. Doktor mi je preporučio da stanjimo i vrh zbog debele kože no to nisam htjela jer baš zbog toga mi svi celebrity nosevi izgledaju isto i nosnice 'vire' što se meni osobno ne sviđa.

Danas sam presretna što sam to napravila, nikada zbog ničeg nisam požalila. Jako mi je žao zbog vaših loših iskustava, ne razumijem u čemu je problem. Slažem se da se ni jedan kirurg ne bi trebao upuštati u zahvat ako ga ne može obaviti kako spada.

Da se vratim na prijateljicu; njoj je nepunih dva tjedna nakon op. rečeno da će 'viseći' dio kojim je nezadovoljna ispraviti drugom operacijom. Grozno mi je što se danas na to gleda 'uvijek se može popraviti' pa opet na operaciju. Pa to je ipak operacija - ne kozmetički tretman. Ne mogu vjerovati da se tome tako olako pristupa...
__________________
Prosječan pas je bolja osoba nego prosječna osoba.
lee.loo. is offline