Pogledaj jedan post
Old 23.08.2016., 17:50   #95
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Ma gle njega, fetivi Jelšanin i uz to jahtmen pa zna iz prve ruke.
Stvar je u tome da sam ja bio u Jelsi i u Vrbovskom i zbog toga znam da marina u Vrbovskom koji Pavicic opisuje kao jednu od najvecih na jadranu minijaturna.
Evo sada sam provjerio i brojke....sa svojih 85 vezova marina Vrbovska je bas najmanja marina od svih ACI- marina
https://en.wikipedia.org/wiki/Adriat...rnational_Club


Ako lik nezna najosnovnije fakte....a to nije jedino mjesto gdje se zajeba, sto on ima pricat o tome.
Tu cak nije problem faktografski jer se covjek moze zajebat ili jednostavno ljepse mu zvuci....... nego u tome sto on na osnovu tih pogresnih cinjenica iznosi neke zakljucke.

Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Ajd priznaj kad si u životu prošetao kroz marinu i njene pogone. Smrad i prljavština samo takvi, sasvim drugačija priča od gledanja velelebnih jarbola sa trajekta.
Ja kada sjednem doma na balkom vidim u daljini doduse marinu..i jarbole brodova.
Rekao sam samo svoje osobno misljenje da marine oplemenjuju dalmatinska mjesta..i ne samo dalmatinska...nego sva primorska mjesta.
Jarboli jedrilica koji se njisu na vjetru u marini su lijepi i smirujuci....a iz bliza sve te silne jedrilice daju odredjeni mondeni ugodjaj.
Cak i ta okolina, dizalice, suhi vezovi..i to daje neku posebnu draz.

E sada...nekome se to nesvidja..

Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Usput, ako nisi znao, Pavičić ima malu brodicu kojim svako ljeto krstari Jadranom pa mu, po ovom pitanju, ipak više vjerujem nego li tebi.
A cuja sam da i ima auto kojim se svaki dan vozi od kuce do posla, da nije sada vec strucnjak za autoindustriju.
Nemoras virovat meni nego Aci-ju...gore sam ti dao link koji nekim cudom pokazuje da sam ja a ne veliki moreplovac upravu.
a vidi tek ovog tehnoloskog cuda:
https://www.google.hr/maps/@43.17894...!3m1!1e3?hl=en

Nego nesto je meni drugo palo napamet.
Taj Pavicic ....mozda jako dobro zna da je ona gore marina majusna i samim time ne zadovoljava potrebe za nautickim turizmom na tom podrucju, ali mu se taj podatak ne uklapa u tekst o morfologiji i meteorologiji jer nedaj boze da citatelji greskom pomisle da je mozda doista potrebna nova marina na tom prostoru......mozda pomisle da je prica o komplementarnom nadopunjanju, osmišljenoj viziji ubiti sranje.

.... pa hajde da malo nategne istinu....onda ce se sve uklopiti.

Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Da je isti tekst potpisao Dujmović...
Napisao bi isto sto sam napisao za Pavicica, osim sto bi u komentaru zamijenio "Pavicic" sa "Dujmovic".










i za kraj..

Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
A usput, što... krepao bi u mukama kad bi priznao da je bar nešto u Jugi bilo dobro?
Ja ovdje ne kritiziram Jugoslaviju vec Pavicica...preciznije tu jednu konkretnu kolumnu.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 23.08.2016. at 18:54.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom