Pogledaj jedan post
Old 10.06.2017., 14:53   #92
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Ok. To je tvoje iskustvo.

Samo me zanimalo da li se takove zene uistinu ponasaju kao zrtve ili sto je u pitanju.

Inace nemam bas najjednostavniji karakter, direktna sam i imam jasno izrazenu granicu dokle me mos ****. Koja nije beskrajno visoka, vjeruj. Nisam strasljiva. I ne bojim se lako. Kad zagrizem tesko pustam. I tako

Nimalo zenstveno, na momente, ali vjeruj krasan repelent protiv raznih vrsta patologije. To bi vjerojatno bilo druga krajnost od ovoga sto ti opisujes. A bilo mi je jednom cak i direktno receno (grupa Afganaca koja je protestirala sjediti kraj mene na nekakvim satovima, zato sto 'nosim hlace' (u prenesenom znacenju). Valjda nisu znali kako se nositi s takvom zenom. *ovna mizogina )

Jako problematicni ljudi uglavnom nista nikad niti ne pocinju samnom. Uvijek sam se druzila ili bila s ljudima koji su se ponasali u nekim razumnim gabaritima i bez ekscesa. Ako se ljudi pocnu putem mijenjati, isto se maknem. Tako da mi je iskustvo 0,0 po pitanju kako funkcioniraju takvi mehanizmi i odnosi (na srecu).

Zato pitam.

I jos uvijek mi nije skroz jasno.



Pojma nemam.

Obozavam kartaske igre. Na nacin da je slobodnog vremena i dobrog drustva mogla bigh 5 dana igrati bez da mi bude dosadno. You name it, I've played it. Toliko volim kartati da me oduvijek bio strah da ne zaglajzam do kraja. I neke granice nikad nisam prelazila.

Nikad nisam kartala za novce. Za (zute) kovanice, zetone i sibice to da. Za elike apoene, kartice itd to ne. Nikad automat. Nikad online. Nikad rulet ako nije na zetone bez monetarne vrijednosti. I imam svoje 4:6:4:6... sisteme kojima dugotrajnom igrom i uz malo srece mozes pomalo povecavati ulog.

Znali smo u ovo doba godine sjesti nas cetvero u nekakav restoran/birtijetinu Sport na Maksimirskoj preko puta ZGB i kartat cijelo popodne poslije skole, dok jedan ne ostane s parama. I cuclat svatko po 2 pive. I onda s lovom s kojom se igralo kupit 2porcije liganja i podijeliti (jer za vise od toga ni nije bilo ). Konobar je znao dobiti fraze kad nas vidi, mislim nije bilo jednom. Jer lovu odbiti ne moze, a ima 2 sata brojanja milijun sitnih apoena i kovanica (onda su bili hrdi).

Krasna vremena. Iz kojih nitko od ucesnika nije izasao kao kockar

Isto tako nije mi lezalo ni sve ostalo sto podrazumijeva totalni gubitak kontrole (alkohol samo u poznatom drustvu, cigarete nikad, opijati isto nisam tip za jer me pukne paranoja od osjecaja gubitka kontrole, pa se zakvacim za prijateljicu ko priljepak i pilam da me se vodi doma spat=>partypooper).

All in all, razumijem sto je to (kockarski) kick. Moje iskustvo je da se granica zdravo-nezdravo itekako osjeti. A-ha(!) moment je bila samospoznaja da najvjerojatnije imam adiktivni tip karaktera i da je bolje da se klonim i neke granice nikad ne prelazim.

Zasto kod kockara jezicac vage prevagne na krivu stranu?
Draga marice zapravo samo plašljive osobe imaju potrebu se izjašnjavat kao hrabre individue. sorry alimislim da razumiješ taj dio...


što se tiče rekreativnog kockanja samo ću ti reč kako znam da postoje ljudi koji igraju neku kartašku igru po novce za zabavu, igraju kladionicu jednom tjedno jedan listić kao i npr ljudi koji su bili pijani u životu a nisu postali alkoholičari.

adiktivni tip karaktera je apstraktan pojam. gle, gore iznad je jednna psihoterapeutkinja (iznimni poštujem to časno zanimanje) ali kad je u pitanju ovisnost stvari idu malo teže jer čak niti najbolji šrinkovi na svijetu nemaju pojma što i kako, pogotovo sa obitelji ovisnika jer se tu ispreepleću sve grane psihologije koje postoje, koje su postojale i koje će ikad postojati.

objasnit ovisnost psihoterapeutu koji nikada nije razvio patološku Igru je kao objasnit ljubav čovjeku koji nikad nikoga nije volio. ono kuži kako to od prilike funkcionira ali zapravo nema pojma...

i da, kockari su vjerovatno daleko najinteligentnija vrsta ljudi koji postoje a najbolji i u konačnici jedini saveznik u borbi protiv tog pakla je najobičniji, zdravoseljački zdrav razum
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom