Pogledaj jedan post
Old 27.08.2017., 12:33   #18
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
A što se desi ako okolina reagira nakon što se desila mutacija?



Pitanje je bilo da li se svi nizovi pojavljuju sa jednakom vjerojatnošću i ti kažeš da se svi nizovi pojavljuju sa jednakom vjerojatnošću. Nije mi jasno što se ne onda može evolucijom objasniti.



Ako pretpostavimo da ima podjednak broj žena i muškaraca, da li je vjerojatnost da se oženiš za muškarca jednaka 50%?



A da li nastanak nekih novih osobina ima ikakve veze sa prethodnim generacijama?
Ja ne razumijem smisao tvojih pitanja u kontekstu mojeg uvodnog posta, a još manje u kontekstu tvojeg oponiranja mojoj tvrdnji da je vjerojatnost pojavljivanja jednaka za svaki niz. Ono što razumijem jest da tvoje oponiranje mojoj tvrdnji znači da braniš suprotnu tvrdnju - "vjerojatnost pojavljivanja nije jednaka za svaki niz." Pošto se nizovi sastoje od nukleotoda (ATCG), ja u suštini tvrdim da je vjerojatost A=0.25, T=0.25 C=0.25 i G=0.25, što pak proizlazi iz definicije slučajnog događaja. Tvoje oponiranje mojoj tvrdnji pak indicira da neki od nukleotida ima veću/manju vjerojatnost, npr. A=0.15, T=0.35 C=0.25 i G=0.25.

S obzirom na navedeno, sve što moraš napravit jest dokazati istinitost svoje tvrdne. Nakon toga, moraš argumentirati kakve veze ta tvrdnja ima sa omjerom neadaptivnih i adaptivnih mutacija pošto bi takva diskrepancija u vjerojatnosti jednako vrijedila i za neadaptivne i za adaptivne nizove nukleotida.
contradiction is offline