Tema: Vrbani III
Pogledaj jedan post
Old 12.11.2007., 16:08   #1427
Analiza iz Maribora

Pozdrav svima,

Stanar sam K3A, najpoznatije zgrade u gradu, i nažalost nemam dobre vijesti za nikoga. Naime, prema nepovjerenim podacima analiza iz Maribora pokazuje uz već objavljeno, da je voda iz gradske mreže ispravna, da se cijevi u našim zgradama raspadaju usljed ispiranje kemijskim sredstvima, te da se u vodi po novom, nalaze i teški metali!!!! Jedino riješenje: zamjena cijevi. Zašto se to dogodilo? Vjerojatno odstupanje od glavnog izvedbenog plana koje je dovelo do mješanja tehnološke vode (služi za gašenje požara u zgradi) i pitke vode. Nepovratni ventil instalirani tek u 7. mjesecu ove godine kada su se cijevi u zgradama već zagadile.

E sad ono što mene kao stanara najviše brine je to što smo mi evo pokrenuli tužbu, odnosno zahtjev prema državnom odvjetništvu i umjesto da sami isfinanciramo zamjenu cijevi i riješimo si zdravstveni rizik, ne, dio stanara će čekati odluku suda. Mislim da to nije pametno jer se sudstvo u Hrvata već pokazalo kao vrlo nepouzdano i ne očekujem odluku unutar 5 godina. Zar su se stvarno ljudi spremni trovati 5 i više godina? Da ne pričam koliko je naša država žalosna kada se građane dokazano truje i zapravo svi iz državne i gradske vlaste traže način kako da to pitanje izbjegnu umjesto da ga riješe. Shvaćam da je ljudima puno uzeti novi kredit, ako već imaju kredit za stan, ali zašto onda voze nove aute? Očito je to važnije. Ako pobijedimo na sudu nek traže povrat novca s kamatom.

Isto tako ne znam zašto smo mi svi tako pasivni, pa nas truju zar ne? Zašto već stanari tih 9 zgrada koliko se spominje po novinama, nisu na ulici i protestiraju, zatvaraju gradilišta ZG gradnje i slično? Što s nama ne valja?

Sorry na dugom postu, ali stvarno ne mogu vjerovati da je ovo sve moguće i da se to događa u zemlji koja ulazi u EU, u glavnom gradu, u "finom kvartu" itd.

Ljut sam i žalostan.
in-vino-veritas is offline  
Odgovori s citatom