Pogledaj jedan post
Old 21.04.2017., 13:07   #9350
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Svi koji su dobronamjerni, a bez predrasuda, znaju da je u Splitu Kerum učinio jako puno dobrog. U svakom slučaju je više učinio od bilo kojeg prethodnog gradonačelnika Splita tako da tvoja općenita fraza o KORISNOSTI nasuprot karizme promašuje. Kerum ima karizmu i koristan je !
Može biti, ja to ne znam, ja nisam kritizirao njega kao gradonačelnika nego tebe i tvoj kriterij ocjenjivanja uspješnosti političara, političari se ne ocjenjuju prema simpatičnosti, nego prema rezultatima političkog rada...

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Predsjednik države i vlade i grada i vojske i crkve i svemirskog broda i armije MORA BITI LIDER i imati karizmu.
Lider nije SAMO UPOSLENIK. ON JE I LIDER
Što je bolji lider to su mu rezultati bolji.
To je elementarno jasno i nije mi jasno što se protiviš nečem tako očiglednom.
To ne da nije elementarno jasno nego je to zapravo u suprotnosti s temeljnim načelima demokracije, nije predsjednik lider nego zaposlenik, kojeg je demos zaposlio da obavlja određeni posao u ime demosa...

Vojska i crkva su nešto drugo, general je zapravo isto državni zaposlenik koji ima određene zadaće, i za to dobija određenu plaću od države. Mora li general biti i lider, a ono, može biti sve što treba kako bi što bolje obavljao zadaću koja mu je povjerena, a ako i nije lider opet nije važno, važno da obavi zadaću za koju je plaćen...

Crkva je opet nešto treće, crkva nije ni demokratska ni državna, bar ne u sekularnim društvima, crkva je zapravo privatno poduzeće, koje postavlja svoje zaposlenike onako kako želi, ne pita nikoga...

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
General nije vojnik tj ''radnik''.
On je lider. Zapovjednik.
Vojnici su radnici koji izvršavaju njegove PRAVILNE PLANOVE I ZAPOVJEDI.
Tako se ostvaruje uspjeh.
Naravno da je on radnik, zaposlenik države, i plaćen je da obavlja određene zadaće, on je, poslovnim rječnikom rečeno, poslovođa, a i poslovođa može dobiti otkaz ako ne radi dobro, ili ako se pobuni protiv poslodavca, države...

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Gradonačelnik nije radnik u banalnom i formalnom smislu te riječi.
On je lider i usmjerava. Rade drugi ali on ih PRAVILNO USMJERAVA AKO JE DOBAR LIDER.

Plenković nije radnik.
Drugi rade ono što on (i vlada) odluče
Mda, tu zabludu da oni nisu radnici na državnom trošku dijeliš s njima, vjerojatno i oni misle da nisu zaposlenici države nego da su vlasnici države, zato nam i je tako kako nam je, jer ljudi ne shvaćaju da su političari zapravo zaposlenici naroda koji ih je izabrao za određene zadaće, mi ih plaćamo i oni su upravo to, plaćenici, koje plaćamo da odrade određene zadaće. Svjesnost o toj činjenici će izgleda još dugo biti sakrivena hrvatskom društvu...

Plenković je zapravo plaćenik, zaposlenik, hrvatski narod ga je izabrao i plaća ga da obavlja određene poslove za državu i narod, e sad, druga je stvar što je te činjenice nitko nije svjestan, pa ispada da smo mi njegovi zaposlenici, a ne on naš...

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Pa ko se može mjeriti sa Kerumom u osobnoj i društvenoj uspješnosti.
Sam je bez partije ostvario svoj osobni uspjeh i ''carstvo'' tj OD DNA DO VRHA. VLAJ IZ OGORJA POSTAO JE SPLITSKI GRADONAČELINK I PONIZIO SPLITSKU URBANU AROGANCIJU
Osobni uspjeh isto nije kriterij po kojem bi se moglo ocjenjivati političara, ako je političar osobno uspješan to ne znači i da će biti uspješan političar...

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
a pokazao se i kao dobar gradonačelnik.
Onog koji mi sada počne njegove mane spominjat treba bičevat sa 10 udaraca jer su drugi gradonačelnici bili još gori.
Em nisu imali karizmu em nisu ništa posebno napravili i bili su kako Kerum dobro kaže za sadašnjeg poteštata Baltazara - ćato ( pisar )
Da, sad si na dobrom putu, političara se može ocjenjivati samo po rezultatima političkog rada, nikako drugačije...

A ako je Kerum bio uspješan kao gradonačelnik, to je pravi element za usporedbu s drugim političarima, a ne njegova karizma, simpatičnost, živopisnost, osobni uspjeh, kilaža, koliko je studentica povalio i slično...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline