Tema: Jagode
Pogledaj jedan post
Old 20.03.2011., 21:58   #88
Quote:
nusko79 kaže: Pogledaj post
imam zasadeno 12 redova i svaki je dug 25m,otprilike 160 sadnica po redu.sve je pod crnom mulch folijom i po sredi aqatrax. vec sam porezao i ocistio stari list i sve to kraj rijeke i fino popalio i to 11-marta jer je vrijeme dozvolilo, meduredni prostor ocistio od korova i sve je bez travke kao parking prostor. jutro posle fino poprskao cuprablau a sledece prihranio sa ferticare s i to sve rucno(jednu po jednu sadnicu iz male posude)
radna snaga mi nije bitna to mi je odmah pored kuce, imam dosta vremena i to radim zajedno sa suprugom.
11,1/2 redova je zasadeno sa clery a ono pola reda sa maya.sad polako setam po zasadu i gledam kako lijepo izbijaju novi listovi i to stvarno brzo a ja sav presretan sto mi ide za sada.sta mi predlazes za dalje ja skontao po nekoj knjizi prihraniti sa ferticare1 i kalcijum nitratom a zaprskati sa merpanom(captan 50%-ostalo mi od jeseni).
u jesen sam imao problema sa krticama uglavnom izmedu redova rijetko u redu i unistije su mi pokoju sadnicu joj kako sam bio ljut, preko zime i za sada su se smirile pa nadam se da su otisle.za korijen nemam pojma valjda je dobar od cega bi mogao biti nagrizen.
ma svaka ti cast, imas moj duboki naklon do zemlje. odradio ciscenje, zastitu, sredio korove, ma nemam rijeci.

gledam knjigu zastite za jagodu, 2005. godina.
1. zastitu sam radila 31.03. 2 500. islo je 2,5 kg/ha cuperblau i 1.5 kg/ha chromosul. to je bila preporuka savjetnika kojeg sam placala.

2. zastita je isla 3.5 dkg/10 l vode eupharena-vanjska jagoda
3.5 dkg dithan mz - plastenicka
2 g zato - plastenicka

prvu prihranu sam radila tek 8.04.2005. vremenskih uvjeta se ne sjecam, nisam pisala. stavila sam, po knjizi i preporuci

6 dkg CRVENOG KRISTALONA na spricu SOLO-prskalica

iduca prihrana je isla za 5 dana, dakle 13.04.

sad citam o prihrani preko korjena. na duzni metar mi je savjetnik preporucio 3 grama crvenog kristalona i 3 grama kalcija. i to sam picila svaki drugi dan, danas kalcij, preksutra kristalon. ali kalcij i kristalon putem korjenova sustava su isli, sudeci po knjizi tek nakon formiranja plodova. dotle je isao samo kristalon i to folijarno.

gledaj ovak. raspitaj se u savjetodavnoj sluzbi o mogucoj primjeni insekticida.pazi da ti se ne nakoti grinja, nju sam tretirala thiodanom koji se sada nalazi u skupini zabranjenih sredstava. popitaj malo. ja cu ti vrlo rado prepisati sve iz moje knjige jer sam imala zbilja vrhunsku jagodu ali preko 50 000 sadnica pa ne pitaj nista.

clery sam imala i ja. mene je odusevila miss, raurika i arosa. misica najranija, arosa prekrupna i prelijepa a raurika na bijeloj foliji, zbog kasnog dozrijevanja je bila bozanstvena.

ne mogu ti preporuciti cime ces tretirati svoje jagode jer to niti smijem niti hocu niti sma ovlastena za to. mogu ti reci cime sam radila ja i kupci su bili zadovoljni. dakle, crveni kristalonom sam isla do kraja travnja folijarno. od zastite bakar, euparen i to sve prije kisa. ti vidi sto ces i kako ces. korijen ti nagrizaju bijeli, debeli kukci stao mi mozak, nemrem se sjetiti imena. pozderu sve do lista. kad ti jagoda krene bacat izboje, u kucicu pikni 3 izboja i sve 5. nemas potrebe kupovati rasad. ja necu nikuda otici sa foruma, jos cemo se druziti.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom