Pogledaj jedan post
Old 22.09.2006., 12:43   #14
u školi gdje sam ja radio djeca su dobivala topli obrok i to subvencioniran, dakle za male pare. na meniju su bili cesto pomfrit i hrenovke, ponekad neko drugo povrće sa tanašnim komadima mesa, rijetko pizza, riblji štapići... hrana nije bila loša, pitanje koliko je zdrava, a i zdrava hrana u menzama postaje manje zdrava... nakon dva tjedna vidio sam da se meni ponavlja i ponavlja i ponavlja... pitao sam zašto je tako često taj pomfrit sa hrenovkama i ostale stvari koje se ponavljaju, zašto se malo ne mijenja... odgovor je bio da su prije kuhali i zdravije stvari, ali djeca jednostavno nisu htjela jesti. vremenom su shvatili što djeca radje jedu i to su počeli redovito kuhati. na taj način se hrana ne baca, a i djeca ipak nešto pojedu.
želim još jednom naglasiti da je prehrana u školi subvencionirana i za malo novaca svaki mjesec djeca su jela nešto kuhano, većinom. unatoč tome velik broj djece je radije stajalo u redu ispred obližnjeg fast fooda i jelo sendviče i male pizze!?! mada je roditeljima jeftinije da im se djeca hrane u školi, daju im novce za junk food. to ja ne razumijem...
__________________
idemo jako!
xball is offline  
Odgovori s citatom