Pogledaj jedan post
Old 04.07.2004., 20:36   #2
Re: kako izdati racun kao fizicka osoba?

Quote:
Michelangello kaže:
Prijateljica mi se bavi izradom i prodajom rukotvorina. Do sad ih je prodavala prijateljicama, poznanicama itd. Medjutim, sad joj se odjednom pocinju javljati galerije i gift-shopovi (razlog:ljeto i povecana prodaja zbog turista, pretpostavljam). Pitanje glasi: kako bi ona mogla najlakse LEGALNO prodavati svoje rukotvorine tim trgovinama? Da li je dovoljno da u N.N. kupi paragon-blok i na njemu ispise racun? Ako je, sto na tom racunu mora pisati? Da li ona mora prijaviti neki porez ili platiti neku drugu pristojbu..? Cuo sam da na prihod od samostalnog rada do odredjenog iznosa nije potrebno placati porez, ali ako zna nesto vise o tome, napisite molim vas! Hvala!
Mislim da ona ne moze izdavati racune. Moze si otvoriti obrt i onda izdavati racune. S time da po godisnjem obracunu placa porez+prirez, doprinose, te nesto sitno za komore i slicne stvari. Ako ima troskova moze si ih odbijati.

Ako joj se ne da otvarati obrt, onda se moze dogovriti s nekim tko ga ima (ili firmu) , da on bude formalni prodavatelj, a on njoj plati po ugovoru o djelu, tu opet idu porez prirez, doprinosi.
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom