Pogledaj jedan post
Old 09.02.2010., 11:55   #17
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Samo grad Varaždin je puno premali za takvu spalionicu, a Čehok i ostali iz grada su već prije više od 10 godina "hodočastili" u Beč, razgledali i predlagali takvu spalionicu za Vž. Ona bi imala smisla samo ako bi se izgradila na županijskoj razini, i svi gradovi i općine morali bi sufinancirati njezinu izgradnju i pogon.

Kad se je predložilo da ona bude sagrađena u Podrutama, tamo se je pokrenula peticija, i skupljeni su potpisi protiv njene izgradnje. Spalionica je odlična ideja, tako dugo dok ju negdje ne treba locirati. Gdje bi je na pr. ti locirao - možda na periferiji grada, pa da ti dovoze otpad sa svih strana?
Pa ne mora biti spalionica kapaciteta kao bečka... naravno da bi se morali uključiti svi, pa to je i bit takve investivije. Naravno, uz učešće EU fondova.
Vžd županija ima cca 100000 stanovnika, dakle 10% jednog Beča. Mislim da bi svima trebalo biti u interesu imati jedno takvo čisto i ekološko postrojenje, za razliku od hrpa smeća na svakom koraku, zar ne?
Sam smještaj takve spalionice ne bi trebao biti problem. Bečka je maltene u centru grada.
Evo, bez imalo razmišljanja pristao bih da bude u mom kvartu - sigurno je čišća i zdravije od jedne ljevaonice koja je na cca 300 m od moje kuće...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom