Pogledaj jedan post
Old 13.08.2017., 15:25   #9847
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Godinama pljujem kao gost po parametru "lokacija", jer gost ne poznaje mjesto da bi procijenio sto je dobra lokacija.
Zar mislis da ljudi nakon tjedan ili dva boravka u nekom manjem mjestu (npr.) nisu u stanju dokuciti koje su lokacije bolje, a koje losije? Samo domaci znaju sto je za njih dobro/lose/super?


Quote:
Ja uvijek gledam karte i ono sto je meni vazno. Kad idem s motorom, onda mi je totalno nebitno gdje sam smjestena, jer s motorom mogu jako brzo stici do centra i mogu parkirati svugdje motor bez placanja parkinga. Za motor mi je puno vaznije da ga mogu nocu drzati unutar ogradjenog prostora, jer ne znam koliko je neko mjesto sigurno od kradje motora (za Hr lako, jer ju odlicno poznajem) i ja cu dati za lokaciju 10 (npr app s ogradjenom dvoristem 4 km od centra), ali to ne znaci da ce ta lokacija odgovarati onom tko dolazi pjeske ili autom (ako sam smjestena u pjesackoj ulici, jer motor smijem parkirati i u pjesackoj ulici,npr u Italiji). Dakle, tu mi je puno bitniji faktor "sigurnosti" od lokacije, s tim da necu u recenziji pisati da sam s motorom.
Ili ako dolazim pjeske/javnim prijevozom uvijek gledam da sam strogi centar, nedaleko javnog prijevoza, isto ocijenim s 10, ali opet je to upitno, jer ta lokacija nece odgovarati nekom tko je s autom-ako sam smjestena u pjesackoj zoni, parking je skup, a u recenziji opet ne napisem da sam pjesak bez auta. Ako sam s autom, isto varira. Ako idem u Bpestu od petka do nedjelje, uzet cu najstrozi centar, jer se parking ne placa od petka predvecer do pon ujutro, ako cu ici radnim danom, uzet cu mozda malo dalje od najstrozeg centra negdje gdje se ne placa parking. I ocijenit cu obje lokacije s 10, a time drugima ne govorim da je pjesaku mozda ova daljna lokacija malo nespretna.

Godinama citam recenzije da se nacudim cemu sve ljudi prigovaraju i iznimno rijetko pisu o samoj lokaciji, te nikad ne pisu jesu li dosli s te o tom cime su dosli u apartman.

Nasi gosti daju ili 10 ili 7.5 (ili 4 ili 5 na airu) za lokaciju a da pritom u recenziji nista ne napisu o lokaciji i zasto ta ocjena.
Zasto ne pises u recenzijama zasto je tebi lokacija ok - tj. da si pjesak, motorist ili si s autom?
Zasto se cudis sto drugi ne pisu o lokaciji, niti s cim su dosli, a ne cinis to ni sama?

Ne znam zasto izbjegavas odgovoriti, ali ok...
No ostaje cinjenica da kritiziras druge za nesto sto sama ne radis. A mislim da bi bas to bilo korisno, da ti netko napise da je mjesto dobro za pjesaka, da se moze do centra nekom precicom ili da je blizu ali strmo, da je mozda super za motoriste jer mozes spremiti motor u dvoriste/spremiste ili da je odlicno za one koji dolaze autom jer je parking super, natkriven i tako to.

Ako ne napises zasto dajes odredjenu ocjenu, a imas odredjeno misljenje vezano uz lokaciju i nacin dolaska uskracujes buduce goste za korisnu informaciju.
A sama se cudis da drugi rade isto to? Ne kuzim.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline