Pogledaj jedan post
Old 13.08.2017., 18:19   #9856
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Zato sto mozda i ne provjeravas kao gost i ne uocis razlike. Pa lani sam pisala, a ove godine su i drugi primijetili, kako ovdje, tako i po fejs grupama da air uzme jos 2 eura, plus 3% zaokruzuje na veci broj, plus gostima uzme vise i od 15%,, cak i 25%< a to vidim tako da gosti ostavljaju pri odlasku iz app isprintane racune s aira, plus ja sam u travnju preko aira bila u Italiji i od mene uzeo vise od 20%. (Na 50 eura cijene od host + i10 eura ciscenja, platila sam 80 eura). Jest, mogla sam izabrati inesto drugo, npr hotel od 500 eura, , ali u tom gradu za taj termin nije bilo vise mjesta osim u turboskupim hotelima. O pozicioniranju da i ne pricam .
Sada mi se neda tražiti, ali još prije koju godinu sam aktivno pisala na temi o PDV-u i tada čitala uvjete poslovanja, i sjećam se pouzdano da je i tada na airu u općim uvjetima poslovanja pisalo da se svaki iznos zaokružuje na prvi puni veći broj.

Što se tiče postotka, tu nisam više 100% sigurna po sjećanju, ali mislim da je pisalo koliko je min postotak provizije a da mogu i više.

To je bilo tada.

Sigurna sam da i danas piše sve jasno i nedvojbeno u onom dosadnom tekstu oko općih uvjeta na koje pristane svatko tko se registrira. Ujedno i pristane da se ti opći uvjeti mogu mijenjati kada god pružatelj usluge poželi.

Kod ovih dodataka na cijenu je i pitanje radi li se o dodatku za boravišnu pristojbu ili neki porez ili nešto .... neću to tvrditi jer air ne koristim, ali ovo za zaokruživanje znam 100% da je pisalo još pred X godina.
NemremSeSjetit is offline