Pogledaj jedan post
Old 07.12.2017., 12:46   #189
Quote:
yeli kaže: Pogledaj post
Bok ljudi!
Ja sam pristala na zivot sa partnerovim roditeljima, na njihovo inzistiranje da dijelimo kucanstvo dok ne sagradimo stan u nastavku obiteljske kuce.
Svi smo po malo ulozili za dodatne dvije prostorije kako bi imali malo vise kvadrata dok ne odselimo u svoje.
Situacija je, nakon pola godine suzivota, meni osobno neizdrziva. Dobili smo malu bebu nedavno, sto dodatno dize napetost i tenzije u kucanstvu.
Ne mogu reci da su starci zlobni, jednostavno sa 34.godine zelim svoj mir.
Znam da nisu niti oni odusevljeni mojom pojavom u kuci no najbitnije im je da ‘deca ne idu od doma’.
Obzirom da smo na selu, javni prijevoz, blizina vaznih ustanova, socijalnog zivota je 0 bodova, iako je mirniji zivot, vise prirode...partner i ja smo definirali prednosti i mane zivota selo vs blizina grada i odgodili gradnju stana te se dogovorili, nakon izracunatih izdataka, na podstanarstvo u 2.mjesecu.
Njegovi su protiv toga da idemo i naravno desilo se to da partner vise ne zeli ni cut da odselimo...nakon cendranja i mojih infantilnih prijetnji odlaskom, primirili smo se zbog mira u kuci...i....prestali razgovarati. O icemu.
Nemamo rjesenje za situaciju, baka i deda su presretni dolaskom unuka, odlukom sina da ostajemo s njima, a nas dvoje smo pokisle, mrgudne njuske u ovoj ‘idili’.
Iz dana u dan sve je jaci grc i bijes u meni.
Zelim uzivati u zivotu, bebi, roditeljstvu sa partnerom, u nasoj obitelji.
Pojest cu govno jer sam sama kriva sto sam pristala na ovakav zivot.
Takodjer sam spremna da se razidjem s partnerom ukoliko ne rijesimo problem.
Ako idemo na kompromis? Jedina opcija je da cim prije pocnemo raditi stan, no on ne zeli ulaziti u kredit nego ‘po malo raditi’, sto bi u prijevodu znacilo ‘x vremena ce trebati da se maknemo’
(Naravno da sam ja ta koja ima problem, jer mi ‘smetaju sitnice’...dok ukucane promatram kako su sretni, partner je opusten uz njih, stigla je beba koja razbija rutinu starcima, ja se osjecam kao da ne pripadam nigdje)
Da li je netko bio u slicnoj situaciji?
Dogovorila sam i bracnu terapiju na koju trebamo ici za koji dan...

Veliki pozz svima!

Sudari tradicije i suvremenosti, sinova želja da udovolji roditeljima (a i njemu je tako komotnije jer fino ima mamu i tatu i ženu i dijete pod istim krovom), emotivne ucjene, sve to vodi do neuroza.

Bit ću hrabra pa reći da je koncept čoporativnog življenja i udovoljanja roditeljima te svojevrsna rastrganost između stare i nove obitelji jedan od najvećih problema društva. Roditelji jednostavno ne žele precvikati pupčanu vrpcu i ne žele prihvatiti da se njihova uloga mijenja, a djeca nisu spremna prihvatiti život sa svim sranjima i stalno se vraćaju pod roditeljske skute te podliježu ucjenama.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom