Pogledaj jedan post
Old 29.01.2008., 19:26   #355
Quote:
lider30 kaže: Pogledaj post
Pokaži općinu, pa da je pranaliziramo. Možda si u pravu, možda i nisi. Daj da provjerimo.
http://s252.photobucket.com/albums/h...a_u_BiH_19.png
Pa necu ici puno u detalje, samo par primjera:

Pogledaj opcinu Tuzlu. U njoj ispade da najmanje ima Bosnjaka, a samo malo zelene boje ima u gradu, kao ostalo je sve mjesavina. No, opcina okolo, sve hrvatsko i srpsko. Ja sam rodjen kao Tuzlak i znam da je to najsmjesnije sto sam vidio na toj karti.

Druga stvar, opcina Kalesija - mala sela koja su u toj opcini, a koja su srpska, prikazano je da imaju zemljista pola opcine.

Dalje, jos zanimljivija stvar jeste vize Kalesije, Tuzle, istocno od Srebrenika, juzno od Brckog i sjeverozapadno od Zvornika - planina Majevica - to je PLANINA, SUMA, sve sama SUMA, vukovi, medvjedi, divlje svinje i lisice i to je SVE ama bas SVE obojeno u crvenu boju. Od kad su to planine srpske ?

Dalje, opcina Zivinice - tu je bilo samo malo Srba 3-4 % i to prema Klad., no tu je prikazano da Srbi drze "ogromnu" povrsinu te opcine tj., ta naselja, a ako pogledamo koliko ih ima i poznavajuci taj kraj, mogu samo reci, smijesno da ne moze biti smijesnije.

Sljedeca stvar jeste grad Sarajevo - majka mu stara, u gradu je mjesavina, a okolo sve - pa cak i opcine grada , sve je obojeno srpskom bojom, sto je opet cirkuzijada prve klase.

Pa onda opcina Cazin - jedno jedino srpsko naselje koje tu postoji u opcini prikazano je da drzi 15/20 % teritorije te opcine.

Sljedeci je Zvornik - aman Srbi su drzali nesto malo u sredini opcine UZ Drinu i tu je opet bila mjesavina Bosnjaka i Srba, no, na karti je prikazano da vecinu zemlje i opcine drze Srbi ukljucujuci i planinu Majevicu. Jos sjevero-zapadno gdje su smjestena bosnjacka naselja koja u ratu nikad nisu mogla da padnu, Sapna - i gore iznad u jugu opcine Ugljevik Teocak - isprekidano je i sve gotovo prikazano kao srpska - crvena boja. Wow.

Dalje, grad Bijeljina je bio vecinski bosnjacki grad i to ne sa 50 % bosnjacko stanovnistva vec izmedju 78 i 82 %, no, na karti je prikazano kao mjesavina.

Jednom rijecju, ovu kartu su krojili Karadzic i Boban.

A da ne pricam nista vise o Srebrenici, Lukavcu i drugim opcinama, jer mi je mrsko. Eto par primjera koji vidljivo govore da sa ovom kartom se moze obrisati samo zadnjica. Izvinjajem se, ali je tako.
Prolaznik_ is offline