Pogledaj jedan post
Old 08.05.2010., 22:11   #14
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
ja nisam pitao - kako.
pitao sam zašto.
zašto se zaljubljuju u isti spol, a ne u suprotni?

jesi tu šta razmišljala?
to je isto svojevrsni tabu i kod heteroseksualne ljubavi. anatomija ljubavi. zašto, šta, zbog čega, tko i odakle...
taman ti htjedoh odgovorit na pitanje ali sam si me pretekao XD

jer isto bi oni moglipitat nas. tj, zašto se mi zaljubljujemo u suprotni.

ali to bi se pitanje moglo secirati do najsitnije stvari tipa zašto se ona tamo baš zaljubila u ovog ali nije u onog.

i mislim da će to pitanje "zašto?" vječno lebdjeti i da nećemo moći odgovorit na njega.

ali jedno što znamo i ti i ja da tu nema biranja u stilu "e ja sam odlučila da ću biti hetero" ili "ja sam odlučila da ću biti gej/bi pa čak i asexualna"

to je nešto što jednostavno shvatimo s odrastanjem i kada s eprvi puta počnemo "vrtiti za komadima"

pa tako kako smo ti i ja shvatili da nam se sviđaju dečki (tebi cure) tako su neki uvidjeli da ih privači isti spol, oba spola i li pak niti jedan.



Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
upravo i je štos te ljubavi i privlačnosti prema istom spolu. zašto nema ljubavi prema suprotnom? jel to urođeno ili nije...itd...
pa kao što sam gore napisala, ako malo razmislimo kako su se naši osječaji kretali kroz odrastanje uvidjet ćemo da nismo birali nego da je to jednostavno tako (glupo sročeno ali bolje ne mogu)

ja se nikad nisam našla u situaciji da sam razmišljala "a mogla bih biti sa ženom".
jednostavno me nijeprivlačilo (nit emocionalno nit fizički) i bilo mi je doslovce bezveze.

iz odgoja nije sigurno jer onda među ljudima ni nebi bilo gej ljudi (logički gledano)

samo pokušavam zamislit neke roditelje kako djetetu govore "ti ćeš biti gej!" i ogajaju ga u "gej duhu" pa su tako gejevi odgojem nastali

tako da, nakon svih ovih mojih teško pospanih škrabotina pitanje "zašto?" i dalje stoji

a ovaj put odgovor "zato" je nekako i prikaldan


ali jedno stoji
, koj god odgovor bio na to pitanje, on ne opravdava napad na pripadnike drugačije sexualno orijentiranih skupina
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline