Pogledaj jedan post
Old 22.08.2003., 15:08   #29
Quote:
obelix kaže:
Po meni je sasvim u redu što si odbacila antropomorfizaciju boga. Međutim, kako it možeš razgovarati s nečim apstraktnim, nečim što ne možeš atributirati tebi prihvatljivim i perceptivnim osobinama? Kojem se ti aspektu duše ili energije moliš? Kojoj njenoj osobini se nadaš da će ti odgovoriti na neki način?

Ovako. Pošto je nama pojam duše apstraktan, kao što i sam kažeš, i pošto je duša neistražen, mističan i još uvijek neobjašnjiv pojam, a mi recimo vjerujemo u to nešto apstraktno, nadzemaljsko, vječno, mi o tome automatski pravimo neku sliku. E sad, svatko može tumačiti najbanalniju stvar na svoj način, potpuno različit od tuđih tumačenja, pa tako ljudi koji vjeruju u postojanje duše, tumače tu dušu na sasvim različite načine.
Ja recimo vjerujem da je duša ta božanska, vječna i najpozitivnija, te najsvjetlija i najjača energija, a ako je vizualiziram, onda ona poprima blještavu žuto- zlatnu boju i oblik velike kapi. To je samo stvar vizualizacije.
A ono za što se molim, što od duše tražim i želim, je produkt mog pojma i značenja duše. Ja vjerujem da smo mi, ono pravo mi, baš ta duša. Sa svim znanjima i svim savršenstvom, ali mi sa nama samima nismo dobro upoznati. I ja onda moleći se, meditirajući, mantarjući (nazovimo to bilo kako) pokušavam uspostavit vezu s tom dušom, s tom energijom. Jer isto tako vjerujem i zapravo znam da energija jako dobro prima naše signale, pa ih onda, kad dođe vrijeme, iskristalizira i realizira.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom