Pogledaj jedan post
Old 21.11.2012., 22:37   #5011
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
koji glupi razlog su napisali na rtl-u za to što će pjevati sevdalinku.
pa sevdah je tamo zato što je matrakči bosanđeros!
Ja sam negde pročitala da je i Nigar (u seriji) poreklom Makedonka, kao i sama glumica, uostalom, pa da se zato peva sevdalinka. Mada mi je logičnije ovo za Matrakčiju.

Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
A oni nisu mogli podnijeti da jedna žena vrti njihovog vladara oko malog prsta, ili joj priznati da je inteligentna kao i njihov vladar, oprostiti petljanje u državne poslove i to što ju je oženio pa ju je najlakše bilo mrziti.
Slažem se, pa zamislite samo kakav je šok izazivalo njeno ponašanje u patrijarhalnoj, muslimanskoj državi, i to još u 16. veku? Gde žena reč nije smela da kaže, a kamoli da se petlja u politiku i vlast. Plus, strankinja je, preobraćena, što je samo razlog više da je mrze. Plus, ako se ponašala kao ova u seriji (mislim na drskost), ne čudi me. U svakom slučaju, sam uticaj na Sulejmana bio je dovoljan da bude omražena.

Quote:
Miss Angel kaže: Pogledaj post
Kakva nacionalnost govorim o seriji i sta se desavalo u povjesti sa onima koji nisu bili islamske vjeroispovjesti to su cinjenice ,naravno da je covjek vrijedan bez obzira na vjeru al u to vrijeme tako nije bilo ,oni su ih smatrali nevjernicima,pa sama valide je htjela da unisti one kipove i tuzakala ibrahima i nazivala ih nevjernicima o tome pricam o povjesti to jest o seriji
Pa koliko ja znam, za pripadnike islamske veroispovesti svi koji to nisu, nevernici su. I to nije uvreda, već činjenica, zasnovana na tome što za njih postoji samo jedna vera, i nikakva druga. Što se tiče pripadnika ostalih veroispovesti, nisu terani na preobraćenje, ali ukoliko su želeli da sačuvaju imetak i društveni status, morali su da se poturče. Pa i u samom haremu imate žene različitih veroispovesti, koje niko nije primorao da menjaju veru - jedino ako žele da postaju sultanije moraju da se preobrate, ili to neće postati. Drugo, to što Sulejman svaku zemlju želi da "pretvori" u islamsku - u pitanju je samo širenje vere, iliti, džihad.

Quote:
Riva Taš Ev kaže: Pogledaj post
Je slazem se.. da im je to u opisu posla ..ali Ibro za razliku od Bega s velikim guštom obavlja posao : kava: a naposljetku Bega nismo vidili da se izivljava nad ženama sigurna san da bi Beg sa ženama drugačiju poslovnu taktiku : kava:
... što smo videli na primeru Nilufer. Tačno je da im je obojici u opisu posla sprovođenje istraga i ispitivanja, ali metode nisu propisane.

Quote:
Aurora :) kaže: Pogledaj post
Ajbige mi je prelijepa ,i koliko vidim odličan lik,drugačija je od svih njih tamo. Obožavam takve likove-koji se ističu,koji odskaču od ostalih.
Super mi je bila scena kad se upoznala s Hurem
Kako je već na početku zeznula Bali-bega ,baš su slatki skupa
Znači, pojavila se konačno? Meni je ta cura (uz Bali-bega) najdraži lik u seriji... ima petlju, nosi pantalone.
__________________
I svitli, svitli jedan prozor kraj đardina...
Artemiana is offline