Pogledaj jedan post
Old 16.02.2007., 20:47   #16
Quote:
slagalica kaže: Pogledaj post
Evo vidim da se na puno tema govorilo o kuhinjama, ali uglavnom o modernim kuhinjama, ravnih i modernih linija.
Dugo mi je trebalo da skužim zašto su one toliko popularne - zato što su jednostavne za proizvodnju, svaki bolji majstor ih može sam načiniti ako kupi materijal u nekih od poznatih dućana tipa Furnir.

Fronte su im bilo od iverala bilo od mediapana, kroje se po mjeri i to je to.

Prvi puta u životu kupujem kuhinju, i htjela bi nešto drugačije, da je kuhinja mora biti topla, domaćinska, onako domestic .

I bacila sam oko na nešto klasičnije kuhinje, kvazi-rustikalnog izgleda, svijetlije boje (prljavobijele ili nježno žute).

Sviđaju mi se Aida od Gorenja, Chiara od Gory-ja, Maraska od Lipe, a u zadarskom Inetrieuru imaju krasnih klasičnih kuhinja. Mislim da je to isto na neki način obrađeni medijapan, možda negdje drvo, ali mi mnogo toplije izgledaju.

E sad, znam da im rezbarene fronte znatno dižu cijenu, no zanima me ima li itko nešto slično i kakva su iskustva?

Pazi sada ovo, savršenu rustikalnu kuhinju od punog drva(hrast) možeš naći u studijima Končara. Jedan je studio u Ilici (kod Frankopanske), jedan u Splitu, a jedan u Osijeku. U ilici je čak izložena. Najbolja stvar je u tome što ta kuhinja dolazi u nekoliko odličnih boja: vanilija, milano plava i nešto tipa prirodno svjetlo drvo... Šaljem ti i slikicu!!!
A možeš ih kontaktirati i mailom na [email protected]
zeva_uk is offline  
Odgovori s citatom