Tema: Ligamenti
Pogledaj jedan post
Old 02.10.2004., 15:52   #18
Quote:
lahor kaže:
To što ne možeš ispraviti nogu mi je jako čudno, zar je nisi držala ispravljenu tijekom prvog procesa mirovanja? To su ti trebali reći. Ako nisi, onda je jasno zašto nema potpune ekstenzije i bit će malo muke oko vraćanja u prijašnje stanje (ali to zapravo ne predstavlja ogroman problem i može se). Nikako nemoj mirovati sa koljenom u polusavinutom položaju (odnosno sad kad već ne ide do kraja, kad miruješ drži nogu ispravljenu koliko ide, ali ništa na silu). Jastičučići ispod koljena su apsolutno zabranjeni, to vodi u kontrakturu (kontraktura ti je to neprirodno ukočenje kad je ograničen opseg pokreta).

Malo mi je čudno i ovo o kroničnom istegnuću. Preporučila bih ti da potražiš drugo mišljenje, jedino je bed što bi odmah trebala na fizioterapiju, a vjerojatno nećeš odmah doći na red u "socijalnim" fizikalnim terapijama. A s obzirom na naše bolnice i kako se radi na nekim mjestima...uf.

Dakle, nađi pristojnog ortopeda da procijeni stanje koljena ili jako dobrog fizioterapeuta jer su u pravilu i oni u stanju procijeniti stanje i raditi na vraćanju u prijašnje stanje.
Ma nisam je mogla ispraviti od pocetka.
Kazes da ne stavljam jastucic? Ne znam kako cu drugacije spavati posto je ne mogu ispraviti do kraja

A nasla sam drugog ortopeda preko neke veze, idem u ponedjeljak (mislim) na pregled. Za fizioterapiju, mislim da cu ici privatno. Skupo je, ali ne zelim se zezati sa zdravljem.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom