Pogledaj jedan post
Old 31.08.2010., 16:05   #980
Quote:
uraira kaže: Pogledaj post
thnx na edukaciji, ništa ti se ja ne kužim u baze..fakat sam krivo shvatila.
no, zašto mi čovjek onda spominje besplatne baze? što mi to igra ulogu kod traženja programa?
Generalno ništa jer u većini slučajeva će u cijenu programa biti ukalkulirana cijena baze. Neki to odvajaju (mada rijetko) i cijenu baze ističu posebno. Tada to utjeće na kranji iznos. Htio bih napomenuti da program na naplatnoj bazi ne mora biti nužno skuplji od onog na besplatnoj bazi, a niti nije nužno bolji.
Jedino bi mogao nastati slijedeći problem......kupiš program koji vrti naplatnu bazu. I naplatne baze su besplatne do određenog broja zapisa. I sve ti super radi i odjednom stane....nema mogućnosti novih unosa. I onda zoveš programere i oni ti kažu da bi trebalo kupiti licence za bazu jer ste prekoračili broj unosa. i onda te prcaju ko fol "Nisu znali da imate toliko unosa". I onda ti nema druge nego da iskeširaš još nešto love da bi mogla raditi. E sad....napisani scenarij je malo vjerojatan, ali nije nemoguć.

Što se tiče cijene programa. Kad je moja firma kupovala program nagledao sam se svega i svačega. Nažalost spadali smo u cjenovni razred preko puuuuno koliko je spreman izdvojiti jedan knj. servis. Tu je ipak bilo malo programa koji mogu zadovoljiti. Dalo bi se doraditi i neka lošija rješenja (koja su btw bolja od mnogih jeftinih, pupila npr), ali te dorade koštaju nenormalno. 70 eura po satu programiranja je puno. I onda još bez beda lupi par desetaka sati i začas ona list cijena skoči duplo. Mi smo se odlučili za firmu čija ponuda je cijenom bila u vrhu. Nakon što smo sjeli i detaljnije razmotrili pristigle, popričali s ljudima i vidjeli koliko treba platiti dorade, ispalo je da je ta ista ponuda ostala ista (doslovno, još se cjenkali i spustili), a ostale su sve bile veće. Postojeća funkcionalnost je odlična. Doradilo se nekih stvari i sve je bilo uračunato u cijeni. Ideje koje su došle nisu nam bile ni na kraj pameti i stvarno program odrađuje svoju svrhu.....no to sigurno neće kupovati mala firmica....uglavnom, želim reći za do placa će poslužiti i fićek. Tu je BMW ziher preskup, ali kad treba godišnje raditi 100000 km, fićek tu nema što raditi. Za voditi knjigovodstvo u servisu, pupila je odličan program, no za nešto više teško da može konkurirati ozbiljnim aplikacijama (pupila je samo primjer, ima takvih još, mada je ona bolja od lošijih).
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom