Pogledaj jedan post
Old 07.03.2012., 19:54   #365
Quote:
KimmyK kaže: Pogledaj post
Bok,prije tjedan dana otkrivena mi je promjena u desnoj dojci velicine 2,2*1,8 cm,u nalazu punkcije citiram:benigna proliferativna promjena dojke(fibroadenom?)..pa me zanima ako netko zna koliko bi otprilike vremenski trebalo za doci na red za operaciju u Splitu(inace se za same preglede ceka nekliko mjeseci) i koji doktor je najbolji?jer mi je receno da to obavezno moram ukloniti jer imam 20 godina..unaprijed hvala..

Ja sam pregled obavila u poliklinici Cito u Splitu, nakon što sam otkrila kvržicu. Zbog velikog promjer od skoro 3,5 cm, nije mi rađena punkcija, već mi je odmah preporučena operacija. Pregled mi je radila dr.Ilić (300 kn ako se ne varam), a operaciju napravio mjesec ipo dana kasnije njen suprug u KBC Firule (nakon njegove potvrde da se najvjerovatnije radi o firbroadenomu). Sve pohvale idu i njemu i njoj. Operaciju sam radila preko uputnice. Mogla sam i 10ak dana ranije, ali htjeli smo biti sigurni da neću imati menstruaciju u tom periodu.

Čitala sam dosta komentare na forumu, i moram reći da sam mišljenja da se to treba vaditi, a to će ti i doktorica Ilić svakako potvrditi. Kako mi je ona rekla i sama, fibroadenom ne može postati zloćudan, ali u njemu mogu nastati zloćudne stanice, koje se čak ni pri ultrazvuku, a ni pri punkciji ne mogu u 100% slučajeva otkriti. Ja s takvim rizikom, pa da je i fibroadenom bio manji, ne bih mogla živjeti. Nadalje, ja sam svoju 'lopticu' jasno osjetila. Uvijek nesvjesno micala pod prstima (jer je fibroadenom tvrd, okrugao, pomičan, za razliku od raka dojke) i stvarala sebi psihički napor.
Imala sam 25 godina (prošle godine) kada sam to operirala. Nedugo, na prvom kontrolnom pregledu otkrivena mi je i cista, međutim nju za sada samo pratimo. Rez se skoro i ne vidi, operacija je bila pod lokalnom operacijom. Ništa strašno. Sestra jako ljubazna. Doktor zabavan, ali stručan.
Eto, moja preporuka je Cito poliklinka .
devadasi is offline  
Odgovori s citatom