Tema: Fasada
Pogledaj jedan post
Old 14.11.2008., 12:15   #293
Quote:
znatizeljan kaže: Pogledaj post
prilikom postavljanja stiropor fasade, ploce stiropora nakon ljepljenja je moguce i tiplati, to je upravo ono sta i zvuci, busi se stiropor i zid (cigla) ubacuje tipla i zabijaju posebni nosaci stiropora

ovakvo tiplanje je potrebno:
- za stiropor fasade visine vece od 6m (naravno da se mogu tako tiplati i fasade manjih visina, ali buduci time u biti trgas ciglu po mom misljenju nije preporucljivo)
- ako se fasada postavlja na losiji zid (npr. na vec postojecu sep fasadu, stariju ciglu i sl...)


naravno na novoj, sep na postojecoj je paropropusan


zbog "disanja" zidova, promisli malo kakav zid ces dobiti, kada na postojeci zid ozbukan iznutra, s postojecom fasadom, dodas jos novu izolaciju s vanjske strane

Ovu zadnju rečenicu nisam baš razumio.
Ovo o disanju zidova i paropropusnosti sepa za mene je odkriće (ako je to tako) inače bi bio spreman do smrti branit teoriju da zid ne diše. I baš ako diše zid sa svojom fasadom kakv je to zid odnosno fasada.

Čuo sam da su neki ljudi stavili neki gusti sep koji ne diše, pa su zidovi malo posivili na mjestima iznutra. Ja sam im rekao da je to zato jer im ne dišu pvc prozori. Sad možda je i sep kriv?
geepard is offline  
Odgovori s citatom