Tema: ZaZeN
Pogledaj jedan post
Old 02.09.2006., 15:54   #18
Quote:
klimakos kaže:
i cemu onda citav teatar meditacije ?
Pa cemu ne? Cemu onda sav taj teatar zivota? Cemu uopce taj "cemu"?

Quote:
zar ne primjecujes u tom 'pustanju' , suptilni istovremeno i arogantni pokusaj kontrole onog sto jest ? - kao i naravno dalje slijedeci tu iznudjenu namjenu samo-pusenja lule mira i zadobivanje nekakve koristi svim time tj mira u kojem je tad jos veci potencijal rata i ne-mira !?
Ne, ne primjecujes li ti u toj svojoj filozofiji "necemo pusiti lulu mira zato da ne bismo uzrokovali jos vise rata" tek tesko opiranje svemu? Znaci, meni kad se meditira ja ne bih trebala meditirati zato da ne pogorsam svoj nemir. Ha? Djelujes kad ti se djeluje. Pa kad mi se meditira, onda meditiram. Ne upustam se u filozofsko-paradoksalne rasprave sama sa sobom kud ce me to dovesti. Bilo je, doduse, i takvih trenutaka, ali to je put do ludila -a ne mira..

Ali u jednome se slazem s tobom - da najbolja meditacija uopce ne mora biti meditacija u klasicnom smislu te rijeci. Nego su meni najbolje meditacije sve one gdje se toliko uzivis u nesto da nestanes u tome - od plesanja, glazbe il bilo cega drugoga. Nestane bilo kakvog Tebe i ostaje samo Ples i Glazba. E, to je meditacija.


Quote:
da nadopunim jos;

sve si spremna 'dopustiti' tj. po tebi ono sto jest, samo ne i ono sto ti jesi ! - iz cega u biti i dolazi zelja za meditacijom tj. traznjom nekakvih 'sretnih' stanja i ciljeva ! - e to ti je sve avantura propasti i uzaludna fikcija velikih razocarenja puna !
Pa, na greskama se uci...a na avanturama propasti i uzaludnim fikcijama tek...Kako bi nam zivot samo bio dosadan bez toga
Lali is offline  
Odgovori s citatom