Pogledaj jedan post
Old 09.02.2008., 02:37   #2412
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
jao, a google as your best friend?

biopsija se moze raditi na vise nacina, tako sam barem ja cula, a iz iskustava drugih znam da ne boli, malo je mozda samo nelagodan osjecaj, zapravo ti uzme komad tkiva koji posalje na analizu pa ces tek nakon biopsije znati koji ti je tocno cin, ako doktor to dobro napravi, a tu treba onda imati strucnjaka s iskustvom, moze na taj nacin ukloniti cijelo tkivo koje je zarazeno (naravno ako moze prema stanju, ako je stanje takvo da treba konizacija, tesko da ce moci). nakon toga ides na kontrolnu papu, ako je i dalje lose, ide se na konizaciju.

eto nasih vrlih ginekologa, uopce nista ne objasne pa se moramo raspitivati na forumu, sramota.
ok za google ali osobno iskustvo je nesto drugo.
Znam da se biopsijom moze i uklonti ta promjena na sluznici, ako dobro uradi, sve se odstrani.
Evo sta mi se desilo, znam za cin I i hpv visokog rizika vec skoro godinu, svaki kontolni test kaze isto, ok, kazem super, bar ne napreduje, ne znam kako, zasto, ispocetka sam pila aloaeu, ehhinaceu, vitamine, dala brdo para, razne propolis vaginalete, zivot zivim kao i uvijek, samo popijem sve te preporucene terapije.
Inace idem u bolnicu i vodi me prof. dr. koji je doktorirao na ovu temu, kaze zbog guzvi ne rade tusiranja Albothyom, ja sam za sve tretmane ,pa ne moze skoditi, odem u privatnika iz drugog razloga, htjala sam sve briseve jer hocu biti nacisto u vezi bebe koju planiram, i on na koposkopiji viidi moj cin,sve ostalo cisto kao suza, nema nista...
Sta da radim, zato me zanima biopsija i iskustva, ja planiram dijete, znam da moze ali ono vjecito ali.,,,,,
__________________
Kupujem, prodajem, oduzimam i dodajem
Sorrela is offline