Pogledaj jedan post
Old 02.10.2016., 09:58   #41
Quote:
Palenholik kaže: Pogledaj post
Kao večina ostrašćenih kršćanskih forumaša miksaš različite stvari vezano za neku islamsku oblast i stvaraš kvazi-argumente.

Možda samo jednog (aktivnog) forumaša, kršćanina, poznajem koji ne pristupa raspravi na takav način.
Onda je problem u tebi a ne u drugima. Kada običan komentar nazivaš "napadom" i reaguješ prilično agresivno na takav komentar, onda nije problem u "ostrašćenim kršćanima." Čudno kako u svom upisu nisi primetio ono što pripisuješ drugima. Tebi čovek ne može ništa da napiše jer se odmah osećaš ugroženim, napadnutim, i tako to? Što lepo i kulturno nisi odgovorio na moj upis? Zato što je tvoja religija netolerantna, kao i religija mnogih drugih vernika, bez obzira na veroispovest? Ne znam. Prilično sumnjam u institucionalne vere i vernike posebno, odavno već.

Quote:
Palenholik kaže: Pogledaj post
Ti generaliziraš i svrstavaš me u kategoriju, i ja sam na osnovu svog iskustva ovdje na forumu generalizirao i svrstao te u kategoriju
S tom razlikom što ja tvoje upise nisam okarakterisao kao "napad," niti sam se imalo osećao ugroženim zbog tvojih upisa, makar koliko mnogi od tvojih komentara bili netačni. Mislim da imam previše doze tolerancije na tuđe upise i pisanje neistine na račun mojih stavova uglavnom ne doživljavam kao napad i slično, već kao priliku da sagledam kako neko drugi razmišlja o istoj temi. Mene moja osobna religija uči da poštujem druge a ne da ih napadam.

Quote:
Palenholik kaže: Pogledaj post
Vazda ista stvar s tobom... namečeš se kao autoritet (čita debele knjige, ima literaturu, učio hebrejski...) i druge diskreditiraš kao manje vrijedne. Ja koji s tobom raspravljam nemam nikakve koristi od toga. Recimo da nešto korisno saznam od tebe glede kršćanstva ili pak islama, i to želim drugima prenijeti - šta reči? Neki "Nomen Nescio" mi tako rekao?
Vidiš, ja imam koristi kada čitam tvoje komentare, jer mogu da saznam mišljenje od jednog muslimana koje ponekad ima više vrednosti nego čitati knjige sa weba. Ja ne bih pomislio "Neki Palenholik mi tako rekao," već "jedan musliman sa forumaša tako razmišlja." Nisi jedini koga poznajem od muslimana a čije mišljenje volim da čujem, ali je bezveze da svaki upis koji je "netačan" prema tvom shvatanju, po defaultu shvataš kao "napad." Nauči se da budeš malo torelantan, pa ni vi muslimani se među sobom ne trpite i podnosite zbog kojekakvih detalja u tumačenjima, religijska tolerancija u islamu skoro i da ne postoji, nauči se nešta od hrišćana koji uvažavaju i prihvataju druge, neistomišljenike posebno.

Inače, učio sam 8 jezika tokom svog školovanja, hebrejski nije jedini. Francuski i latinski su mi skoro beskorisni (trenutno), ostale koristim manje-više.

Quote:
Palenholik kaže: Pogledaj post
Ni napadi ni propitivanja nisu problem no rasprava kojoj se ne nazire kraj je itekako problem... tračenje vremena i truda jer će se sagovornik samo utihnuti i onda opet nakon nekog vremena po starom.
Da, vidim da si se baš potrudio truda i vremena. :klap:

Quote:
Palenholik kaže: Pogledaj post
Nisam. Zasmetalo mi je što si citirao moj post kojeg si ti dopunio pogrešnim zaključkom... hajd jednom, nego i drugi put ponovo to koristiš kao neki argument.

No dobro, može se desiti da nisi vidio, i ja sam prenaglio
A nije ti palo na pamet da ja nisam taj argument izmislio nigde, već ga negde pročitao.

Quote:
Palenholik kaže: Pogledaj post
Ako nešto vidim da je nešto kardinalno pogrešno, ne insistiram na tome. A nedao Bog da pravim malciozne koktele argumenata samo da bi izvojevao pobjedu u raspravi.

Nije zbog jednog komentara, ti si samo jedan u nizu koji to rade (ili bolje rečeno, pričinilo mi se da radiš).
To ne treba da ti daje za pravo da reaguješ agresivno ili da se doživljavaš kao nekakvu žrtvu. Svako ima prava da kaže šta misli o određenim verovanjima, praksi, šta god, naravno uz primeren rečnik a ne vređanje. Kome se ovo ne sviđa, neka se preseli u Iran ili Saudijsku Arabiju. Verska tolerancija nije odlika islamskih društava, bar je ja nisam shvatio i doživeo, a mi ne živimo pod šerijatom i slično, u kome će svaka naša kritika, razmišljanje i bilo šta slično, da se doživljava kao napad i tako to.

Quote:
Palenholik kaže: Pogledaj post
Ne moraš, nisam to ni tražio od tebe... daj naslov knjige(a) koje si spomenuo u postu iznad, i ja ću pogledati. Interesuje me kako su došli do zaključaka koje ti ovdje iznosiš...
Našao par izvora pre neko veče, ali pogasio sve tabulatore na Mozili. Sad me više i mrzi da ih potražim, veruj mi.

Quote:
Palenholik kaže: Pogledaj post
Pošto si me svrstao u naku kategoriju religijaša koji se odmah nađu uvrijeđeni kad se njihovo vjerovanje propituje... nema smisla govoriti da volim čitati drugačija kritička mišljenja o nekim pitanjima/stvarima iz islama.

Mogao sam drugačije napisati odgovor ali nisam, naletio si
Religijaš je svako ko kritiku svoje vere smatra napadom, oseća se ugroženim i tako to. Beningni komentari, u kome te sagovornik ne vređa, ne možeš smatrati nikakvim "napadom."

Quote:
Palenholik kaže: Pogledaj post
Izvini, možda je sve bezazleno i nenamjerno stvoje strane ali eto posložilo se u klasično "miksanje" i kemijanje argumenata koje se odvijalo ovdje u protekloj sedmici, ili dvije...
Nema to veze samnom, ali svejedno, kapiram. Nisi ti loš čovek, forum će te naučiti da mišljenja drugih ljudi doživljavaš kao mišljenja, a ako te i neko napada, šta te briga. Ne mogu ti dušu uzeti. :klap:
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom