Pogledaj jedan post
Old 21.05.2017., 18:31   #254
Quote:
ElessarOne kaže: Pogledaj post
Što mislite da li je strah od smrti opravdan i da li se treba dopustiti ljudima da sami upravljaju s svojim životom do te mjere da im se dopusti samoubojstvo bez ikakvog predbacivanja???

Što se tiče straha od smrti, mislim da zapravo ako si čovijek dopusti da malo razmisli o tome da zaprqavo se nema čega bojati... mislim, ako nema ništa poslije onda se nem čega bojati jer poslije nema ništa nem te što boliti i nemaš za čim žaliti kad tvoje svijesti koja bi to mogla tako shvatiti, a kao ima onda nam se svima pruža novi život tako da stvarna smrt i ne postoji, u tom slučaju ako ima nečega može postojati strah u toliko ako se osoba boji neke osude zbog grijeha ili tako nešto ali i to mi nemako pada u vodu jer se taj svijet ili bi barem treba temeljiti na potpuno drukčijim vrijednostima i stvarima tako da zapravo taj strah je pomalo besmislen....

što se tiče da li bi samoubojstvo trebalo dopustiti... s moralne strane ima i za i protiv... za: ako je osoba u takvoj situaciji zbog bolesti pa da si skrati muke ili tako nešto... ne: kada bi se osoba našla u nekoj naizgled bezizlaznoj situaciji pa se objesila ili nešto na tu temu.... što vi mislite????
Opravdan je, jer ovisi o tome čemu težimo u životu i možemo li to ostvariti
Clovis is offline  
Odgovori s citatom