Pogledaj jedan post
Old 01.12.2006., 18:08   #20
Quote:
riot kaže:
retard...........................
Joke............

Btw, bio sam prisutan u obadvije vrste situacija.
Prva scena je bila ta da sam skupa s prijateljicom, po danu, gledao jedan svijetleći objekt na nebu između dvije do tri stotine ljudi, u vremenu od 15-ak minuta, ali kad bih bacio pogled na ljude oko sebe, nitko kao da nije niti htio pogledati taj objekt. Osjećao sam se jako čudno gledajući sve te ljude oko sebe pa sam čak i pomislio da li haluciniram. Srećom, moja prijateljica je bila tu da potvrdi da ipak nisam na teškim drogama. Objekt se sastojao od jednog postojanog svjetla jarko crvene boje koje se nepomično nalazilo na nebu, rekao bih na udaljenosti od nekih 50-ak kilometara prema zapadu. Sjaj bih opisao gotovo kao zvjezdani, skoro bih rekao da je to bila Venera da nisam vidio da se tu večer "Danica" pojavila na drugom dijelu neba. Uostalom, sjaj je bio daleko jači od bilo koje zvijezde, a i dobro poznato mi je nebo iznad mog grada. Objekt se nalazio na nebu nepomično čitavih 10-ak minuta prije nego se počeo udaljivati od nas i polako blijedjeti. Stvar je bila u tome da je cijeli proces nestajanja trajao gotovo pola sata, znači ukupno vrijeme vidljivog trajanja pojave bih sveo na nekih 40-45 minuta, ali smo nas dvoje izgleda bili jedini koji su promatrali tu pojavu.
To se dogodilo prije otprilike godinu dana,a druga scena se odigravala prije 20 godina dok sam išao u osnovnu školu. Samo je problem što je ova scena bila stvarno spektakularna, a u većini NLO kronika iz naše zemlje se uopće ni ne spominje, mada se spominju pojave iz te 86. godine na nekoliko lokacija u RH.
Bila je poluoblačna ranoproljetna večer, mi smo izlazili iz škole, a vani su bili neki učenici koji su nam govorili da je "leteći tanjur" na nebu i da su vidjeli neke začuđujuće svjetlosne efekte. S nadom smo moji kolege školarci i ja na putu do kuće gledali u nebo ne bi li štogod uhvatili pogledom, ali ništa...
Tek kad smo stigli doma, ja i moj susjed smo znatiželjno izašli na balkon i promatrali nebo da bi nakon nekog kraćeg vremenskog razdoblja napokon vidjeli jednu fenomenalnu prezentaciju svjetlosnih efekata koji su dolazili od nekakve vrste letećeg objekta koji se nadvio nad gradom. Objekt je bio ogroman, veličine nekoliko putničkih aviona na visini od nekih par kilometara iznad grada, ali moguće je da se varam oko tih detalja jer ipak nisam tada to mogao usporediti s bilo čim. Sastojao se od tri svjetla nevjerojatnog, rekao bih vatrenog ili čak kristalnog, plavkasto-bjeličastog sjaja koja su tvorila pravilan trokut sporo se krećući prema jugo-istoku. Izgledalo je nešto slično kao da su na nebu zapaljene tri ogromne baklje. Svjetla su bila toliko sjajna da su se činila kao da su skup više malih svjetala, ali ipak formacija je izgledala pravilno i postojano. Ta pojava je na nebu trajala minutu ili dvije da bi odjednom iz donjeg desnog svjetlosnog kraka izletio jedan manji svjetlosni objekt i velikom brzinom nestao u oblacima, a glavna formacija je nastavila lagano se kretati polako ulazeći u oblak. To se moglo vidjeti jako lijepo i ostala mi je u pamćenju atraktivna slika ulaska objekta u oblak jer se to svijetlo tako lijepo odsijavalo od oblaka da je sve izgledalo nekako "holivudski". Nakon ulaska u oblak, objekt je nestao.
Epilog događaja je taj, da drugi dan nitko to više nije niti spominjao, osim nas nekoliko uzbuđenih klinaca kojima je to bila povremena tema razgovora u slijedećih par dana, a stariji su bili tako slabo zainteresirani za tu pojavu da mi je tek ostao u memoriji odnos ljudi prema toj pojavi u stilu nekakve zajebancije i pošalice.
mr.green is offline  
Odgovori s citatom