Pogledaj jedan post
Old 20.07.2011., 17:22   #304
Quote:
Toza kaže: Pogledaj post
Emilian je iznio neke tvrdnje u postu i dogovorili smo se da će ih on braniti, a ja obarati u debati. Pa bih molio moderatore da je otvore:
Tako nekako smo se dogovorili, tj. ja sam shvatio da će ih Toza obarati, a ja braniti! Ako sad trebam sve to pripremati, dopunjavati, izlagati, tražiti reference, citate i ostalo - onda odustajem - jer stvarno za takve rasprave nemam vremena! A i tako ostaje sve na rekla-kazala, tj. na vjeri i ne vjeri, a ne na 'dokazima' i znanstvenim činjenicama. Ipak je ovo stvar samo vjere, a ne 'dokaza'. Kad ne bi bilo tako - nitko ne bi vjerovao! Ja ove teze mogu s lakoćom obraniti - ali ne želim da se to pretvori u raspravu koja bi mi oduzela hrpu vremena kojega baš nemam za bacanje!
Npr. ja ću reći da je bilo puno sinova božjih u poganskim religijama, a on će reći: Za mene te religije ništa ne znače. A za mene tvoja religija ništa ne znači - i što sad? A i biblija naziva neke sinovima božjim, npr. Satana...
Pozdrav svima i evo - zapravo odustajem od debate - ili ako može kraća varijanta - rado ću braniti iznesene teze!
Emilian is offline