Pogledaj jedan post
Old 21.04.2013., 22:50   #11
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Pročitala sam ja sve, ali ti i dalje ne čitaš što ti se piše - itekako su važni detalji. Ne detalji te priče, nego što radi firma i šta bi ti u njoj koristila
Firma koja mene zanima, NIJE firma koja je imala navodnu spačku.
Sad vidim da to možda nije bilo jasno. Sorry. :/
Zato i rekoh da je potpuno nebitna ta priča, jel točna, jel nije, bla bla... jer me se ne tiče

Ti si se par puta pozvala na priču, a nisi ništa rekla o onom što me zanima, pa sam te zato shvatila da hoćeš detalje o tome. Valjda ćemo sad biti na dobrom putu

Dakle, firma koja mene zanima i kojoj ne želim crni oblak nad glavom, je IT firma, ja nemam iskustva ni za što što bi njima ovog trena trebalo, nekako se ispostavilo programiranje kao moje područje interesa, te im se 'ne isplatim' da me zaposle dok 'ništa ne znam'.
No, ponudili su mi da mogu doći, koristiti komp kod njih, pitati ih, oni bi mi davali zadatke za učenje, i vidjeli kamo to vodi.
Spominjali su da ako bi uspjela kroz to vrijeme i obaviti nešto za njih, jel, ako bi mi skill narastao, da bi to honorirali, (nismo išli u detalje), ali dok god samo učim, da ježiga, pare nisu na stolu.
Na kraju nekog perioda bi sjeli za stol i vidjeli jesam li na dovoljno ok nivou da mi ponude pare za posao, ili sam pak fulala profesiju.
Vrlo čudna ponuda....

Zadaci za učenje su lupam - od hello world (što sam uspješno sama napravila), pa onda da potrošim ove 'školske primjere', onda bi oni dali nešto 'iz prakse' npr - sa neke stranice povaditi podatke, kreirati novu stranicu. Npr - na stranici banke naći tečajnu listu i promijeniti prikaz liste na svojoj verziji stranice. Dakle, ne nešto što oni rade, baš vježba. Znači, voljni su me mentorirati, baš ono, asocijacija mi je bila - praksa koju nisam nikad imala.
Al nemam pojma jel se to može izvesti ako nisi npr student. Jer nisam

Ne pada mi na pamet biti izrabljivana, ali mi je skroz ok da me netko ne plaća dok me uči.
No ne bi htjela da im se pojavi kontrola i da se ispostavi da zato što su mi htjeli dati šansu da nadoknadim neke propuste u životu ranije, oni nagrabuse jer osoba koja nema neki ugovor, ne smije biti tamo, koristiti njihove resurse i njihovu pomoć i znanje... :/

Quote:
I ne znam odakle ti da za volontiranje moraš biti prijavljen - ja volontiram u jednoj udruzi za djecu sa poteškoćama i nitko me nigdje nije prijavio, niti šta mora plaćati za mene
http://www.moj-posao.net/Vijest/6082...ta-poslodavca/
Odavde

Očito i toga ima više vrsta. Jer ovdje vidim da mora postojati propis, možda ovo tvoje spada pod neki drugi oblik, a možda za ovo moje, ni nema mogućnosti...

Quote:
Ne znam kol'ko ti vrijedi to što nemaš staža, a nisi prijavljena na burzi u slučaju kad su u pitanju zapošljavanja po tom programu.
Pa, rekoh, ne znam ni što sve spada u taj program. Tipa, jel ima verzija zapošljavanja bla bla, a da država NE uplaćuje te doprinose i ne daje onih 1800kn ili koliko već, ali da ih niti NE traži da se uplati...
Lupam, fakat ne poznam stuff... Upravo smo ustanovili da ima više vrsta volontera, tko zna koliko još podvrsti koječega ima.
enigma in red is offline  
Odgovori s citatom