Pogledaj jedan post
Old 16.02.2011., 15:45   #524
Quote:
martix kaže: Pogledaj post
Što se tiče imanja potomstva: Nekad (unazad 30-ak godina) bilo je kontraindicirano da žena sa MS-om ima djecu. 1997.god kad sam išla na konzultacije kod profesora Sepčića u svezi imanja djece i nasljednosti MS-a Prof. Sepčić mi je rekao da MS nije nasljedna bolest jer više zdravih nego bolesnih majki od MS-a ima djecu koja kasnije obole od MS-a ali da postoji izvjesna genetska sklonost u nasljeđivanju pogotovo ako oba roditelja boluju od MS-a.
Što se tiče broja djece (trudnoća)
-ne savjetuje mi više od jedne trudnoće, jer se je pokazalo da poslije druge trudnoće dolazi do bitnih pogoršanja zdravstvenog stanja u što sam se i sama uvjerila poznavajući osobno više MS-supatnica koje su se sa postavljenom i dijagnozom odlučile za više od jedne trudnoće.
Možda se nešto u međuvremenu promijenilo što se broja trudnoća tiče pa neka me netko to zna više o tome ispravi.
Pozdrav sadašnjim i budućim mamama.
Hvala na info.
Ja sam rodila prije nego sam imala ikakvih tegoba. Moji problemi su počeli u proljeće prošle godine. Teško mi se odlučiti sa ovim trenutnim simptomima. Mislim kada ne bih ništa osjećala možda bi mi bilo lakše.
I suprug i ja bi voljeli još jedno dijete ali ne pod svaku cijenu.
Jesi ti rodila nakon postavljanja dijagnoze?
cc4 is offline  
Odgovori s citatom