Pogledaj jedan post
Old 16.02.2011., 21:10   #535
Quote:
mamba123 kaže: Pogledaj post
Ne jesti mliječne proizvode s 1% ili više mliječne masti, maslaca
Možete jesti koliko god želite nemasno mlijeko, obrano mlijeko, bez mliječne masti, kondenzirano obrano mlijeko, kondenzirano nemasno mlijeko, isprani kravlji sir niske masnoće, suhu skutu, sireve do 1% mliječne masti , nemasni jogurt.
Ne jesti prerađene namirnice koje sadrže zasićenu mast.
Ne više od 15 grama ili 3 čajne žličice zasićene masti dnevno, šalica neobranog mlijeka sadrži 5 grama zasićene masti, jedna jušna žlica maslaca 7 grama, a 30 grama krem sira ili sira cheddar, 6 grama.
Najmanje 4 i najviše 10 čajnih žličica nezasićene masti dnevno, kao što je suncokretovo ulje, kukuruzno, pamučno, sojino, sezamovo, ulje pšeničnih klica, laneno ulje, ulje kikirikija i maslinovo ulje.
Jedna čajna žličica bakalarovog ulja dnevno, te obrok ribe dva do tri puta tjedno, u prosjeku 30 grama hrane podrijetlom iz mora dnevno.
Ovakvom pehranom nećete ništa izgubiti osim kilograma što u situacijama kada se radi o bolesniku koji ima previše kilograma može samo olakšati tegobe.



eto....to sam nasla na netu...
al vazno je da izbjegavas crveno meso a pogotovo svinjetinu.....
tako sam bar cula.....


citam postove od femmelatin mislim da bi ti ona dala najbolje odgovore jer vidim da je zena stvarno upucena u sve.....
hvala ti draga...moram se i ja baciti na surfanje, a zašto se ti s tim baviš kad nemaš MS nije mi jasno?! vidim da si mnogo više upućenija neg ja
kittica is offline  
Odgovori s citatom