Pogledaj jedan post
Old 29.12.2009., 19:27   #16
Basta
maliciozni progonitelj
 
Basta Avatar
 
Registracija: Jun 2006.
Lokacija: Tomaševići Donji
Postova: 32,509
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
Slobodno, ne moraš se rugati, naprotiv ako smatraš da nisam dobro upućen, ja ćui rado poslušati što imaš za reči

Pa ne znam ja sve, ali pazi, moj komentar se odnosi na ono kako ja tu instituciju doživljavam.
dakle argumentirao sam zašto, nasilna pokrštavanja, pozivanja na ratove, križarske pohode koji su bili pljačkaroški pohodi a ne oslobađanje kristovog groba, inkvizicija, mučenja, zatiranje znanosti i napretka, spaljivanje heretika, naravno što je to heretik, reci da je zemlja okrugla najebo si, pa sada do modernih vremena kada opet nalaze načine kako da se petljaju u stvari koje nisu njihova domena.

sada, ako ja nešto krivo shvaćam, rado ću čuti i suprotan argument, jer sam i sam vjernik, volio bih da nisu takvi.
ako si vjernik, žalosno je da tako razmišljaš... ne bih ulazio u dublju raspravu, volio bih da mi objasniš samo jednu stvar: kako je crkva zatirala znanost i napredak kad je sama stoljećima bila jedini nositelj obrazovanja?

ontopic: sve je jasno, ako srce nije kod Boga, stavovi nemaju veze s Bogom... srce je uz novac, novac daje hdz, takvi su i stavovi...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline