Pogledaj jedan post
Old 12.07.2010., 17:54   #20
Quote:
Bandori kaže: Pogledaj post
I ruža bi isto mirisala i da se drugačije zove.
Onome tko je bitno prvenstvo, ok. Ali zar je sve u tome? Gdje je ta vaga koja mjeri za prvo mjesto? Nitko nije isti pa ni usporedbe nisu nešto naročito.
ovdje se umjetno uzima taj izraz "broj jedan". nema smisla ne njemu inzistirati, jer nitko nije br.1, a većinom je br. 1 sam sebi muškarac koji si fino uredi život i pazi da scenarij ostane baš takav kakav si je on zamislio... da njegov komoditet ostane netaknut - u smislu da nema nevolja doma, no da ima uzbuđenja izvan tog doma.

svaka žena i općenito svaki čovjek, pretpostavljam, voli i želi ući u vezu "na velika vrata". osjećati se jednim, jedinim i jedinstvenim, željenim i nekim tko je drugome no.1, u totalnom fokusu njegove pažnje.

na ta vrata, pretpostavljam, ulazi i većina ljubavnica u vezu, s osjećajem da je ona željena, voljena, netko za kim se čezne, netko tko je sad obasjan tim svjetlima tuđeg interesa, tuđe želje... i u žaru tih početnih osjećaja, uvjerenosti da si, eto, u žiži pažnje i da tom muškarcu baš TI trebaš, da baš tebe želi, mislim da je ipak kod većine ljubavnica prisutan taj osjećaj da su mu one sad na prvom mjestu...

i zna biti dosta dalek put do gorke spoznaje da je samo ON sam sebi bio cijelo vrijeme na 1. mjestu. gorčina ne nastupa u sudaru s njegovom ženom-vješticom ili ženom-bezveznjakinjom (kako se obično smatra) nego s njegovom egocentričnošću i sebičnošću.
aryna is offline  
Odgovori s citatom