Tema: Švicarska
Pogledaj jedan post
Old 24.10.2010., 10:23   #1998
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Imam mogućnosto otići u jedan Švicarski grad - Basel, to je, koliko znam, njemački kanton, a čuo sam da su njemački najskuplji. I da sada tamo odem, smatram da bi samo sklapao kraj sa krajem, zarađeni novac bi otišo dok kažeš " keks! ", a ovdje što zaradim mi zna ostati po mjesec dan, ali i više, i uvijek imam u džepu
Basel - moj grad , poznajem ga kao svoj džep, kak bi se reklo svaku ulicu, svako drvo, svaki kamen

Da bi jedva sklapao kraj sa krajem, to jednostavno nije i nije točno. Ne znam otkud ti to?? Što se odjeće i obuće tiče, kad se malo prošvrlja po gradu uvijek se negdje nađu krpice na rasprodaji, ali doista rasprodaji, gotovo poklonjene. A što se hrane tiče, ne moraš kupovati u skupim trg. centrima (Coop, Manor, Migros,...), Basel je na samoj granici sa Njemačkom kuda mnogi čak i švicarci odlaze u tjedne šopinge gdje je hrana doista po bagatelnim cijenama. Naravno i u Baselu je hrana u prosjeku jeftina (jedino ako se misliš hraniti po restoranima, e to treba platiti ).

Nego, interesira me kako to misliš da imaš mogućnosti otići u taj grad? Mislim, otići naravno možeš bez problema kao turist. Ali raditi? Prije ćeš dobiti na lutriji stotine milijuna eura nego vizu za rad u Švici
Marec is offline  
Odgovori s citatom