Pogledaj jedan post
Old 07.10.2012., 11:26   #1089
Quote:
anayd kaže: Pogledaj post
Pozz.
Prije 2 mjeseca imala sam prometnu i stanje u bolnici mi se komplicira pojavom DVT na bedrenoj veni nakon operacije ruke. Pala sam u šok nakon dijagnoze, ali sam došla k sebi.
Radila dopler 2 puta, kod dijagnoze i nakon 2 tjedna (stanje skoro isto).
Prije odlaska kuci nije mi rađena kontrola, rekli su kao da je ugrušao poput spužve i da će se sam razgraditi s vremenom.
Dobivala sam terapiju cleksanom 2x 0,8 od pojave tromboze i sad sam na martefarinu, 2 tablete ujutro.
Lijeva noga mi je vidljivo deblja, al kolko vidim to je normalno, i dosta mi naotiče. Nosim čarape.
Mene muči što mi nisu radili kontrolu, jer se stanje može vidjeti samo po nalazima PV i INR ?
PV mi je trenutno 0,67 a INR 1,60.
i neznam dal smijem spavati i lezati na lijevom boku, jer se radi pritisak na nogu.
Ciljne vrijednosti PV su su 0,20-0,30
INR 2,0-2,5-3,0.
Mirovanje /strože/ je potrebno do nestanka otoka i lokalne osjetljivosti.
Dakle trebali bi napraviti kontrolu hematologa.
A kontrolni doppler se može radi oko 2-3mj nakon dg.

Quote:
Norek kaže: Pogledaj post
dijagnoze: thrombophlebitis VSM lat dex (O22.2) Varices extremitas inf bill. (O220) Hypertensio arterialis (I10) Diabetes mell. typ2 (E10.0) Hyperlipidaemia (E78.2) St post appendectomian ppt. appendicitis acuta phlegmonosa, St. post punctionem cystis ovaril, Cystae ovari dex (N83.0)

terapija: Caduet 5/10 1x1 navečer, Valsacor a 160 mg 1.0.0 tbl., Janume 50/1000 mg tbl 1,0,1, Martefarin a 3,0 mg tbl 2,5 tbl naizmjenično sa 3 tbl dnevno uz kontrolu PV, INR...i naravno dijabetička dijeta

nalazi...koji nalazi? mislim čega...krvi, CD, interniste, dijabetologa, hematologa?
Dali su vrijednosti RR-a, GUK-a,lipidograma,HBA1C regulirane-nalazi krvi?
Ja bih drugačije ordinirao th. recimo Janumet ostavio u dozi kako je/ovisno o nalazu GUK-a natašte i postprandijalno te HBA1C/,navečer dao Torvas 20mg,a ujutro za tlak Val 80mg+ Amonex 5mg,ovisno o dnevniku RR-a,pp korekcija doze varfarina na temelju nalaza PV/INR,
no to je moje mišljenje preko foruma, važno je onoga tko vas gleda uživo.
Trebate izbjegavati zeleno povrće zbog vitamina K,
Mirovanje /strože/ je potrebno do nestanka otoka i lokalne osjetljivosti.
Ako još nešto trebate pitajte.

Quote:
Norek kaže: Pogledaj post
i još samo ovo....

šalju me i na medicinsku biokemiju napraviti CEA, AFP,CA 19-9, CA 125, CA 15-3...why???

mislim, ono kaj sam guglala da vidim o čemu se radi, bolje da nisam....
Zašto vas to šalju napraviti ,zna onaj tko je te pretrage ordinrano to njega/nju morate pitati ja nemogu čitati misli.
Jedino CA 125 zbog ciste ovarija.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom