Pogledaj jedan post
Old 07.04.2010., 12:16   #3
Quote:
salet kaže: Pogledaj post
Hvala.
Zaista se radujem kada ljudi reagiraju sa interesom i logikom na vrlo jednostavne a suptilne istine.

Ljepota duše ne izražava se lako dok tražimo ljepotu vani. Ako mislimo da ćemo dobiti ljepotu, kupiti i sl., ili ako se ograničimo na vanjska osjetila kojima doživljavamo ljepotu samo izvana, tada ostajemo u beskonačnom traženju iste i nikada je nećemo naći.
Ljepota je u nama samima. No treba povjerovati u to, što znam da nije lako, a onda još i izražavati ljepotu duše (sebe samih), bez obzira u kakvom svijetu živimo.....
I ja bih se radovao kada bi nekima na ovom forumu ponos bio malo manji, bili bi bliži svojoj duši, a i jednako tako ... s užitkom bi se složili s do tada, neotkrivenim stajalištem.
-
Meni se čini logično to što kažeš... Navest ću primjer npr. najljepše žene ikad. Takva osoba od strane društva može dobivati jedino signale upućene poradi njene vanjštine jer... o npr. emotivnoj inteligenciji dotične zna se NIŠTA! I dobro, ova se nasluša kako je lijepa i najljepša, korača crvenim tepisima, časte je i obasiplju darovima....

Ali zašto?

Lijepa je vanjštinom za Boga miloga! ... najvjerijatnije samo roditelji znaju tko je ona zapravo i u kojem je raskoraku sa ljepotom vanjštine.

To obasipanje pažnjom od strane društva, osobi koja nije sa svojom duhovnošću, dušom il čim već na "ti" definitivno rezultira napuhavanjem EGA. A ego čini rastojanje od duše još većim... Na koncu slušamo vijesti koje kažu... "poznata manekenka čije je lice krasilo naslovnice ovih i onih svjetskih časopisa, nađena je mrtva u svojoj hotelskoj sobi.... , zatečeni dokazi ukazuju na samoubojstvo.
dtomas is offline  
Odgovori s citatom