Pogledaj jedan post
Old 14.12.2007., 14:43   #55
slucajno sam dosla do vaseg foruma,
trazima anni.
Procitala sam nesto o intoleranciji na hranu u forumu, neka poruka od 01.05.2007.

moje dete ima 7g. i vec dugo ima razne zdravstvene probleme.
Jos od kad je bio bebea imao je dijareje i 6 stolica dnevno.Kad god sam se obracala lekarima uveravali su me da mu nije nista. Posle 1. godine nasli su mu candidu.Lecen nystatin kapsulama ,ali sam sama nasla da treba izbaciti mleko i secer, pa sam sama cedila sokove, a ubacila probiotic jogurt.
Negde oko 2.5g. je imao izliv u kukovima i posle togase stanje sa candidom smirilo.Zato je od 3-6g imao asthmu iako nije imao nijednu alergiju dokazanu. Tek prosle godien, dok je imao koksaki virus ponovo se javila candida.Opet je imao nekoliko stolica tokom dana , kasaste i cesto sa nesvarenom hranom-komadi hrane.Opet sam mu izbacila mleko i secer.Posto je on navikao na dosta mleka, mesa i slatko- tj. dorucak mleko i keks, vecera sutlijas ,griz i kase sa mlekom i secerom, mi smo prozivljavali teske dane.U periodu kad smo mu to ukinuli on je imao izlkive besa , bacao se po kuci , udarao glavom o zid.POsle par nedelja se primirio i poceo da jede sveze voce i povrce koje ranije nije zeleo da jede.Medjutim tokom tog perioda opet je imao iylive u kukovima i otezano hodanje.Bio je nekoliko puta u bolnici sa sumnjom na Chronovu bolest, celijakliju ili Juvenilni artritis.Nista mu nije dokazano.On je i dalje imao problema sa stolicom, cesto bas kad je jeo voce.U jednom ispitivanju je dokazano da ima intoleranciju na laktozu.Medjutim posto sam svakako iz njegove ishrane izbacila mleko i mlecne proizvode i sve sto ima mleko kako to da i dalje ima problem sa varenjem?Dr mu je dala da pije probiotic kapsule 3x 1 + inulin kapsule 2x 1.Posle 3 meseca mu je malo bolje, ima oko 3 stolice dnevno a jedna je kasasta.Ima i dalje zadah u ustima.A iako je redovno kod zubara zubi mu se kvare neprestano.Sumnjam da on ima jos neku intoleranciju, moguce na fruktozu- jer mu se ppogorsa ako po nekad popije caj u kojem ima malo meda,a pre 10 meseci smo mu pravili tortu sa fruktozom i povracao je.Ne znam gde da nadjem testove ili nacin ishrane pri intoleranciji na hranu.Mi zivimo u Novom Sadu i ovde se niko tim ne bavi.
On je nedavno imao i operaciju divertikuluma uretera i VUR, te se sad i od tog oporavlja .Posle operacije ima ucestalo mokrenje i danju i nocu.Opet je dosta nervozan a kako i ne bi bio.Vecinu dana provodi u toaletu.

Ako neko moze da pomogne, posebno molim Anni javite se ,
hvala
deni73 is offline  
Odgovori s citatom