Pogledaj jedan post
Old 11.12.2014., 17:52   #23
Quote:
Shpiro kaže: Pogledaj post
(kao da mi je ostalo u sjecanju da smo to pitanje vec bili potegli ovdje...)
Uglavnom, ja drzim da j16 nikako nije kineski su34. To je kinezima multirole lovac. Dakle nesto kao indijcima su30mki. I sam je najvise slican su30, samo vrlo vjerojatno temeljen na moderniziranom zmaju od j11b. Spominjali su se (nevezano za j16) narudzbe al31 serije s pojacanim potiskom (135 kn) za flankere pa bi i takvo nesto moglo ici na te avione. S druge strane, lik iz AVICa je na zhuhai showu rekao da trenutna najjaca verzija ws10 ide do 140 kn pa i to mozda moze ici na j16 kako bi se kompenzirala dodatna masa zmaja.

Uglavnom, su30 koji kinezi imaju mijenjali su lovce, odnosno dosli u lovacke regimente. Proizvodnja j11b po svemu sudeci prestaje, sasvim mi je logicno da je j16 nasljednik koji ce i dalje mijenjati stare lovce. Kinezi konacno rade odmak od aviona s jednom ulogom (j11, j10a) na multirole avione (j16, vjerojatno j10b). J16 i treba gledati kao modernizaciju projekta j11b, odnosno dvosjeda j11bs. Cisto sumnjam da je to bas skroz novi avion, s opet posve preradjenim zmajem.

Inace, hvalevrijedno je kako kinezi moderniziraju i svoje stare flankere. Prvo su onim izvornim su27 dodali integraciju r77ica, a sada su na tim starim flankerima osvanuli i dodatni missile approach warning senzori. Ne bi me cudilo da u nekom trenutku tu dodje i posve nova avionika. Na jednom testnom flankeru jesu testirali drukciji sklop radoma koji je poprilicno sugerirao ESA radar. Hoće li to ići na j16 ili na stare avione ili na oboje - vidjet ćemo.
Sve OK, samo, zar se i J-11 nije mogao modernizirati u multirole smjeru?
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom