Pogledaj jedan post
Old 21.05.2006., 15:20   #89
Quote:
Baan Dar kaže:
Ja ću ti ovdje pejstat svoj post iz jednog drugog topica, kao odgovor na pitanje zašto i kako me slušanje i sviranje jazza može usrećit.

'Kako bih ja nekome objasnio zašto volim jazz i kako me može usrećiti?


Meni je super kaj je sve kaj ti napišeš točno, ali kak uvijek moraš, ali MORAŠ Parkera spomenut, genijalno mi je to.

A pa dobro ajde, moram priznati da imaš i ti pravo...
Quote:
beryozinka kaže:
Znam i ja milijun pijanista-seratora koji pojma nemaju
Ali općenito govoreći mislim da je bolje završiti akademiju (za bilo koji posao, mislim) jer barem dobiješ diplomu na kraju... A ako voliš glazbu, svirat ćeš i prije akademije i poslije nje. Pa nemaš 5 godina da te zločesti profesor sa fakulteta odvrati od nečega što ti se sviđa .
Ma fkors, ja sam zapravo htio reć kak sam razočaran ponudom visokog glazbenog obrazovanja u hr. Nije bed da tebe oni ubiju vježbama od kojih ti ispada kosa, to se mora svugdje dogodit , ali je bed kaj nema podrške za smjer glazbe kojime se želiš bavit. Nema pravog studija moderne glazbe, nema jazza, nema fusiona, nema u krajnjoj liniji rock glazbe, kužiš?

A ono kaj je najgore, nema ni industrije za bilo koji vid umjetnosti, ne samo glazbe. Kod nas se na glazbenike gleda kao neradnike koji se kao bave glazbom da ne bi morali imat posao. I kako nema industrije, nema ni zarade, naravno. Pa ti sad zamisli kolike to dvojbe čini čovjeku. Ja sam se 10 godina borio sa sobom, dal ću se bavit glazbom, imat posao, ili bit pijan.

I tek nakon 10 godina sam rekao 100% a ok, jebiga, dec it. Usput sam naučio svirat još koji instrument jer nisam mogao bez rađenja glazbe i sviranja, pa kako primarni instrument (bubanj) nisam imao ni gdje vježbat, nit sam ga mogao nosit pijan sa sobom okolo, ćopio sam gitaru. Pa sam na njoj vježbao bas tehnike, jer se, iako je to bio pri instrument koji sam svirao, nisam baš osjećao doma na njoj. Pa sam posudio sint od sestre, slučajno, i malo obnovio znanje klavira. Pa polako gurao sve te instrumente snimajuć solo album.

I sad na kraju sam poslao sve u kurac i idem na jesen odstudirat 2 godine bubnja u london, i još par godina kojeg god instrumenta ću moć, jer se fakat želim razvijat u tom smjeru, a ova država mi to ne omogućava. Bome mi ne bi omogućila ni jazz akademija u grazu, jer tamo isto nema industrije. Pa se vratiš u hr i opet si kurac. A godinama tu nisam ni vježbao ni ništa upravo zato kaj mi niko nije ni htio ni mogao pokazat stvari koje su me interesirale, pa sam sve radio sam. A i pun kurac mi je pitanja "i dalje sviraš ili sad radiš nekaj konkretno?"

Želim reć, dragi roditelji, lijepo je upisat klinca u muzičku, al ak ćete ga podržavat u toj glazbi, podržavajte ga all the way.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom